بانک قرض الحسنه مهر ایران حامی دانش آموزان بی بضاعت 
چاپ 

بانک قرض الحسنه مهر ایران حامی دانش آموزان بی بضاعت

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به منظور گسترش تعاملات دو جانبه با هدف رفع محدودیت های مالي دانش آموزان مستعد در مناطق محروم کشور و ارتقاي مهارت هاي آنان طي جلسه اي با توکلي عضو هيات مديره بانک قرض الحسنه مهر ايران ديدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در این جلسه در خصوص راهکارها و زمینه هاي مختلف حمايت از دانش آموزان، محورهاي هم افزايي بانک و آموزش و پرورش، پتانسيل ها و ظرفيت هاي موجود براي توانمندسازي دانش آموزان نيازمند، توزيع اقلام آموزشي و تحصيلي با همکاري بانك در مناطق محروم كشور و … تبادل نظر صورت گرفت.
توکلی ضمن اشاره به خدمات، تاریخچه و اقدامات موثر بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: این بانک با ۵۳۰ شعبه فعال در سراسر کشور در راستاي ترويج فرهنگ قرض الحسنه و توسعه بانكداري اسلامي گام هاي موثري برداشته است و تلاش مي كند تا با اعطاي وام هاي ارزان قيمت و بدون سود نقش بسزايي در بهبود وضعيت معيشت اقشار ضعيف و متوسط جامعه و ايجاد رونق اقتصادي با توجه به كارآفريني و اشتغالزايي ايفا نمايد.
وی افزود: یکی از ضرورت های اساسي و قابل توجه در بحث اقتصاد، اشتغال و کارآفريني، عنايت به زمينه هاي آموزشي و التفات به پرورش استعدادهاي نهفته ميان دانش آموزان مناطق محروم است، تا با رفع نيازهاي مالي و تحصيلي اين بخش از جامعه موجب ارتقاء سطح علمي و تربيت نيروي انساني کارآمد شويم.
سلیمان توکلی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران سعي دارد تا با همکاري وزارت آموزش و پرورش در اين زمينه ها فعاليت كند و براي تحقق اين امر مهم در قالب بسته هاي حمايتي، اقلام آموزشي و تحصيلي مورد نياز اين اقشار را تهيه و با شناسايي و معرفي وزارتخانه در اختيار آنان قرار دهد.
در ادامه، علی زرافشان نیز ضمن تاکید به نقش تاثیرگذار خدمات بانک قرض الحسنه مهر ايران در حمايت از مددجويان بيان داشت: خانواده هاي نيازمند در آستانه سال تحصيلي با مشکلاتي ازقبيل خريد کتاب، پوشاك، لوازم مدرسه و ادامه تحصيل فرزندان مواجه هستند كه گاهي به علت عدم توانايي مالي از حضور آنان در مدارس ممانعت مي كنند.
وی افزود: این اقدام بانک قرض الحسنه مهر ایران می تواند بخشي از نيازهاي اين قشر از جامعه را برطرف نموده و به ادامه تحصيل دانش آموزان مستعد در مناطق محروم کمک نمايد.

درباره نویسنده

12369مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو