نقش پراهمیت بانک صنعت و معدن در رونق تولید و صنعت کشور 
چاپ 

نقش پراهمیت بانک صنعت و معدن در رونق تولید و صنعت کشور

حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی ونظارت براصل۴۴ قانون اساسی درخصوص اقدامات بانک صنعت و معدن در جهت رونق تولید در كشور گفت: بانک صنعت و معدن به دلیل نقش پراهمیتی که در رونق تولید و صنعت کشور دارد به عنوان یک بانك توسعه اي – تخصصي ماموريت خود را به بهترين شكل به انجام می رساند.

وی در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن افزود: اين بانك توانست مانند سال های گذشته با حركت در راستای سیاست های مجلس شورای اسلامی ، دولت و قوانین جاری تاثير چشمگيري در توسعه صنعتي كشور داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر انتظار داريم که فعالیت های بانک صنعت و معدن در این عرصه پر رنگ تر شود باید برای افزایش سرمایه و ايجاد سهولت بيشتر در قوانین و مقررات ، حمایت های لازم را از اين بانك انجام دهیم.

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ خاطرنشان کرد: در عین حال که یک بانک توسعه اي نظير بانك صنعت ومعدن باید مقررات خود را داشته و فعالیت هايش را در چارچوب قانون پيش ببرد لازم است دولت و مجلس نيز در مصوبه های خود حمایت های لازم را در راستاي تامین مالی واعطاي اعتبارات به طرح های تولیدی ، از آن به انجام برسانند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در حال حاضر برای افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن در مصوبه های قانون رفع موانع تولید و قوانین بودجه ای امتیازاتی را قائل شده ایم که البته کافی نیست و برای حمایت از تولید باید منابع بیشتری را در اختیار اين بانک قرار داد.

فولادگر تصریح کرد: یکی از شاخه های مهم اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی در عرصه صنعت و معدن است و تولید داخلي برای تامین مالی به حمایت های سیستم بانکی نیاز دارد. کلیدی ترین نقش بانک صنعت و معدن در همین راستا تعریف می شود چراکه با اعطای هر چه بهتر تسهیلات ، تولید و صنعت کشور سریع تر در مسیر رونق قرار می گیرد.

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی در پایان گفت: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه ای تخصصی است که در راستای توسعه حوزه صنعت و معدن توانسته جایگاه خود را به خوبی تثبيت کند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو