دست سخاوت بانک قرض الحسنه مهر ایران بر سر بیمارستان ها 
چاپ 

دست سخاوت بانک قرض الحسنه مهر ایران بر سر بیمارستان ها

حیدری رییس اداره روابط عمومي و بازاريابي بانک قرض الحسنه مهر ايران در حاشيه سفر به ايلام در گفت و گو با خبرنگاران استاني اظهارداشت: در سايه تدبير و درايت مديرعامل محترم بانک و اعضاي هيات مديره با زمينه تعامل و همکاري مشترک و ارزشمندي كه اخيراً با معاونت امور اجتماعي وزارت بهداشت و درمان فراهم شده، قرار است خيريه هاي بيمارستاني براي پيگيري وضعيت بيماران نيازمند پس از ترخيص و توسعه و تجهيز بيمارستان ها تشكيل شود.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، حیدری در اين گفتگو خاطرنشان ساخت: تجربه نشان داده است که اگر فقط دست روي دست بگذاريم و منتظر اقدامات دولت باشيم کمبودهاي مختلف در حوزه سلامت با تاخيري طولاني مدت حل خواهد شد، زيرا توان و اعتبارات دولت محدود است و نمي تواند پاسخگوي حجم عظيم نيازها باشد؛ اما هر کجا خيرين و نهادهاي مردمي براي حل نارسايي هاي حوزه سلامت حضور پيدا كرده اند و با حضوري جهادي به ميدان آمده اند كمبودها در نظام سلامت با قدرت و سرعت بيشتري حل شده است.
وی افزود: طی یک دهه اخیر با حضور گسترده خيران حوزه سلامت بسياري از مشکلات بيماران و نظام سلامت حل شده و در تازه ترين اقدام نيز قرار است که خيريه هاي بيمارستاني با هم افزايي و حمايت بانک قرض الحسنه مهر ايران براي پيگيري وضعيت بيماران نيازمند پس از ترخيص و همچنين توسعه و تجهيز بيمارستان ها در سطح كشور تشكيل شود.
رییس اداره روابط عمومی و بازاریابي بانک قرض الحسنه مهر ايران ادامه داد: بهترين راه براي گسترش و نهادينه سازي فعاليت هاي خيران بيمارستاني، ابتدا استفاده از ظرفيت خود دانشجويان در دانشگاه هاي علوم پزشکي است زيرا دانشجويان رشته هاي مختلف پزشکي که با بيماران ارتباط بسيار بيشتري دارند گزينه هاي بسيار خوبي براي جذب در حوزه خيريه هاي سلامت هستند و همين دانشجويان هم مي توانند خانواده هاي خود را به سمت فعاليت هاي نيكوكاري در حوزه بيمارستان جذب كنند. در اين راستا بانك قرض الحسنه مهر ايران مجدانه پيگير تعامل با دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور است.
وی تصریح کرد: در این بین وزارت بهداشت و درمان به عنوان متولي نظام سلامت بايد اعتبارات جذب شده از سوي خيران سلامت را به سمت مناطق کم برخوردار هدايت کند تا فرآيند « عدالت در سلامت» در سالي که از سوي مقام معظم رهبري بنام، سال اقتصاد مقاومتي؛ توليد و اشتغال نامگذاري شده محقق گردد.
شایان ذکر است، تفاهمنامه همکاری مشترک بانک قرض الحسنه مهر ایران با معاون اجتماعی وزارت بهداشت و درمان اخيراً به امضاي طرفين رسيده است.

درباره نویسنده

12769مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو