اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:تخصیص منابع در بانک صنعت و معدن هوشمندانه انجام می شود 
چاپ 

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:تخصیص منابع در بانک صنعت و معدن هوشمندانه انجام می شود

محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و عضوكميسيون صنايع و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: به انصاف باید گفت که بانک صنعت و معدن بسیار سلامت فعالیت می کند و اعطای تسهیلات، تخصیص منابع و انتخاب طرح ها در این بانک به درستی و هوشمندانه انجام می شود.

وي در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن افزود: نقطه تمایز این بانک با بانک های دیگر این است که توانایی در اجرای پروژه ها با توجه به منابعی که در اختیار دارند به خوبی انجام می شود.

اين نماینده مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان کرد: اکنون بزرگترین مشکل بانکها افزایش مطالبات معوق است اما بانک صنعت و معدن نسبت به سایر بانکها مطالبات معوق بسیار کمی دارد و این نشاندهنده آن است که نتیجه سرمایه گذاری و انجام پروژه ها مثبت بوده و به طور کلی عملکرد بانک به گونه ایی است که نسبت به بانک های دیگر مشکلات کمتری دارد.

منصوری بیان داشات: بانک صنعت و معدن در جایگاهی قرار دارد که به جای اینکه رقابت در سوددهی داشته باشد و مردم سپرده گذاری های کلان در این بانک انجام بدهند، به دنبال تسهیلات دهی برای رونق تولید کشور می باشد.

وی عنوان داشت: در شهرهای مختلف ایران عملکرد بانک بسیار مثبت بوده و تاثیرات مثبتی در رونق تولید و ایجاد اشتغال گذاشته است. از سوی دیگر تمام موفقیت های این بانک مرهون مدیریت سالم و متخصصانه جناب مهندس افخمی می باشد چراکه هیچ سازمانی موفق نمیشود مگر با حضور یک مدیر مجرب و کارآمد.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون هیچ گونه نقطه ابهامی در عملکرد بانک صنعت و معدن مشاهده نکرده ایم و این بانک توانسته با اجرای پروژه ها مختلف در اقصی نقاط ایران به ایجاد اشتغال و از همه مهمتر تحقق اقتصاد مقاومتی کمک شایانی کند.

منصوری بر اطمینان از تخصیص منابع به بخش های مولد تاکید کرد و افزود: نکته ایی که در اعطای تسهیلات باید به آن توجه کرد این است که بانک باید پیگیری کند که این تسهیلات حتما در اجرای پروژه های تولیدی صرف شود نه اینکه مقداری از وام برای پروژه و بخش اعظم دیگر آن در بخش های دیگر غیرمولد صرف شود.

وی همچنین درخصوص جایگزینی صنایع پویا و نوین به جای صنایع ازکارافتاده عنوان داشت: برخی از بنگاه های تولیدی که در مرز ورشکستگی قرار دارند با تزریق مبالغ زیاد سرپا نمی شوند بلکه فقط بدهی هایشان سنگین تر می شود به همین خاطر تنها با تزریق پول زیاد نمی توان تولید را رونق داد چراکه برخی بنگاه ها به دلیل سومدیریت، بدهی های زیاد و عدم توانمندی و آگاهی کافی به سمت افول می روند و باور غلطی که وجود دارد این است که فکر می کنند اگر در این شرایط به بنگاه پول زیاد تزریق شود از رکود خارج می شود در صورتیکه این گونه نیست و بهتر است که اگر صنایعی با بحران جدی روبرو است کنار برود و یک صنایع پویاتر با تکنولوژی های روز دنیا و بهره وری بالاتر جایگزین شود.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: چراکه این روند فقط موجب افزایش مطالبات معوق یک بانک می شود که در نهایت ضرر آن به مردم که سپرده گذاری کرده اند ، بانک مرکزی و دولت می رسد.

منصوری بیان داشت: راهکار این است که در ابتدا باید دانش و تخصص و توانمندی افراد بالا برود و بعد وارد تخصص مورد نظر شوند متاسفانه اکنون بزرگترین مشکل ما آموزش بسیار نخ نما شده در آموزش و پرورش است که روش آن بسیار قدیمی است در صورتیکه اگر جوانان با استعداد کشورمان از همان ابتدا در یک تخصص خاصی آموزش ببینند قطعا می تواند در همان تخصص کارآفرینی داشته باشند و وارد بازار شوند که در نهایت به رونق تولید کشور کمک کنند.

نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي نيز درخصوص تاثیر عملکرد بانک صنعت و معدن در حوزه تولید گفت: اين بانک در سراسر کشور فعالیت های توسعه زیرساخت های کشور را انجام می دهد که این اقدام تاثیر بسیار مثبتی را بر تولید کشور می گذارد.

وي افزود: بانکهای تخصصی می بایست در حوزه تخصص شان فعالیت کنند به عنوان مثال بانک کشاورزی به حمایت از بخش کشاورزی و زیر بخش‌های آن بپردازد و بانک صنعت و معدن که یک بانک توسعه ای و تخصصی در حوزه ی صنایع و معادن کشور می باشد، از طریق تسهیل گری حرفه ای در ارائه خدمات مالی، بانکی و مشاوره ای به طرح های بزرگ زیر ساختی کشور و ایجاد و توسعه ی صنایع کوچک، متوسط و بزرگ بپردازد.

قاضي پور خاطرنشان کرد: فعالیت بانک صنعت و معدن ارتباط مستقیمی با تولید دارد و تولید یعنی اشتغال و توسعه اشتغال و تولید یعنی تحقق اقتصاد مقاومتی، که این اتفاق موجب پیشرفت کشور در عرصه های مختلف اقتصادی و بین المللی و بانکی می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: ماموريت بانك صنعت و معدن تخصيص منابع مالي در راستاي تحقق توسعه پايدار صنعتي در كشور است كه خوشبختانه عملكرد اين بانك در چند سال گذشته نشان مي دهد كه اين ماموريت به خوبي انجام گرفته است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو