تدابیر بانک مرکزی برای کنترل تورم 
چاپ 

تدابیر بانک مرکزی برای کنترل تورم

markazقائم مقام بانک مرکزی با تشریح جزئیات تدابیر این بانک برای کنترل تورم گفت: تمام تلاش بانک مرکزی این است که روند کاهش تورم بازگردد و ما اجازه نمی دهیم که این نرخ از ۱۰ درصد فاصله بگیرد.

به گزارش مهر، اکبر کمیجانی در حاشیه بیست و هفتمین همایش سیاست های پولی و بانکی در جمع خبرنگاران از تدابیر بانک مرکزی برای کنترل تورم خبر داد و گفت: رعایت انضباط پولی و مالی، تلاش برای مدیریت بازار ارز و ثبات نسبی نرخ ارز در کنار ایجاد فضای اعتماد از جمله تدابیر بانک مرکزی برای کاهش نرخ تورم است.

 

قائم مقام بانک مرکزی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر افزود: پیش بینی ما بر این است که نرخ تورم طی ماه های آینده روند کاهشی داشته باشد و البته این نرخ نباید از ۱۰ درصد فاصله بگیرد که پیش بینی این است که با مجموعه اتفاقاتی که در سال جاری رخ داده این نرخ می تواند کاهش یابد.

 

وی در خصوص طرح های دو گانه بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی خاطرنشان کرد: هم اکنون در بانک مرکزی همکاری با مجلس صورت می گیرد و ما نیز لوایح دوقلو را پیگیری خواهیم کرد.

 

کمیجانی در پاسخ به پرسشی در رابطه با برقراری روابط کارگزاری و دسترسی به منابع ارزی حاصل از صادرات گفت: روابط کارگزاری رو به گسترس است و پول ناشی از صادرات نفت و پتروشیمی به کشور باز می گردد ضمن اینکه دسترسی منابع نیز بالا بوده و ارز ناشی از صادرات پتروشیمی به کشور باز می گردد.

 

قائم مقام بانک مرکزی در خصوص ادغام بانکها نیز گفت: طرح ادغام بانکی یکی از آیتم های ۱۰ گانه اصلاح نظام بانکی است که همه این محورها در دستور کار قرار می گیرد به این معنا که اصلاح، بعد بازسازی و ادغام در بانکها به طور مرتب پیگیری می شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو