حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزيستي 
چاپ 

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزيستي

مددجویان و محرومان متقاضی دریافت تسهیلات پس از مراجعه به کميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي کشور و با معرفي‌نامه رسمي اين نهادها مي توانند به شعب بانک قرض الحسنه مهر ايران مراجعه و در چارچوب قانون عمليات بانکي بدون ربا مبالغ تسهيلات قرض‌الحسنه تعيين‌شده در معرفي‌نامه را دريافت نمايند.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، با تصویب دولت و ابلاغ بانک مرکزی ج.ا.ا، وام قرض‌الحسنه حداکثر تا سقف ۱۵۰ميليون ريال توسط بانك قرض الحسنه مهر ايران به مددجويان و محرومان تحت پوشش كميته امداد و سازمان بهزيستي تعلق مي‌گيرد.
بر اساس این آیین‌نامه مطابق سنوات گذشته، بانک قرض الحسنه مهر ایران مکلف است در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۷۵۰ ميليارد ريال از محل وجوه قرض‌الحسنه خود را به پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه به مددجويان کميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي کشور اختصاص دهد.
در این راستا مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به کميته امداد امام خميني (ره) و معادل ۲۵۰ ميليارد ريال به سازمان بهزيستي کشور تعلق گرفته است.
طبق این ابلاغیه، سهم و سقف قابل پرداخت به هر یک از استان ها از محل تسهیلات اختصاص‌يافته به کميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي کشور براساس تعداد خانوار مددجويان، تعيين مي‌شود.
مددجویان و محرومان متقاضی دریافت تسهیلات اين آيين‌نامه پس از مراجعه به کميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي کشور با بررسي، تشخيص و نظر ادارات و واحدهاي ذي‌ربط در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها با معرفي‌نامه رسمي به بانک قرض الحسنه مهر ايران معرفي مي‌شوند و در چارچوب قانون عمليات بانكي بدون ربا و مقررات و ضوابط موضوع اين آيين‌نامه مبالغ تسهيلات قرض‌الحسنه تعيين‌شده در معرفي‌نامه را دريافت مي‌كنند.
بر این اساس، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزيستي کشور موظفند فهرست اسامي و مشخصات متقاضيان مشـمول و ميزان تسـهيلات قابل‌پرداخت به هر نفر را به صورت ماهانه تنظيم و همزمان با صدور و ارسال معرفي‌نامه انفرادي، به بانک‌قرض الحسنه مهر ايران ارايه نمايند.

درباره نویسنده

12369مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو