اختصاص اعتبار یک میلیارد یورویی بزرگ ترین بانک اتریش برای تامین مالی سرمایه گذاری در ایران 
چاپ 

اختصاص اعتبار یک میلیارد یورویی بزرگ ترین بانک اتریش برای تامین مالی سرمایه گذاری در ایران

وزیر دارایی اتریش طی دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان از اختصاص یک میلیارد یورو از سوی بزرگ ترین بانک این کشور به منظور تامین مالی و توسعه همکاری های دو کشور خبر داد.

به گزارش (شادا)،  طی دیدار “علی طیب نیا” با  “هانس یورگ شیلینگ” همچنین طرفین بر توسعه هر چه بیشتر روابط بانکی، به ویژه روابط کارگزاری دو کشور ایران و اتریش، تاکید کردند.

 

این گزارش حاکی است، در جریان این دیدار، وزرای دارایی ایران و اتریش در خصوص انجام برخی تغییرات به منظور امضای توافقنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و توسعه همکاری های گمرکی در چارچوب قوانین اتحادیه اروپا  به توافق رسیده و طرف اتریشی، پیشنهادات خود را در این زمینه به وزیر اقتصاد کشورمان ارائه داد.

 

بنا بر این گزارش، علی طیب نیا طی سخنانی در این دیدار، با اشاره  به مذاکرات سال گذشته خود با همتای اتریشی در جریان سفر به وین، خواهان تسریع در توسعه هرچه بیشتر همکاری های اقتصادی، متناسب با روابط حسنه دو کشور شد.

 

وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره به وقایع تروریستی روزهای اخیر و شهادت تعدادی از هموطنانمان، ایران را یکی از قربانیان تروریسم در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی خواند و خواستار تقویت همکاری های بین المللی در جهت مبارزه و ریشه کنی تروریسم در سراسر جهان شد.

 

وی ادامه داد: در همین خصوص، مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم به عنوان یکی از برنامه های اصلی جمهوری اسلامی و به ویژه وزارت اقتصاد تدوین شده و در تمامی سازمان ها و نهادها، به ویژه نظام بانکی، مطابق با استانداردهای بین المللی و با جدیت در حال اجرا است.

 

وی با بیان اینکه بانک های ما در حال حاضر به نرم افزارهای لازم برای شناسایی معاملات مشکوک و تامین مالی تروریسم و پولشویی مجهز شده اند، اظهار داشت: در حال حاضر تمرکز ما بر اجرای کامل تر این ضوابط، مطابق با استانداردهای نهادهای بین المللی و بهره مندی از تجارب کشورهای توسعه یافته در این ارتباط است.

 

این گزارش حاکی است،  “هانس یورگ شیلینگ” وزیر دارایی اتریش نیز طی سخنانی در این دیدار  مراتب تاثر و تسلیت عمیق خود را به نمایندگی از مردم و دولت متبوع نسبت به عملیات تروریستی اخیر در تهران ابراز داشت.

 

وی که در راس یک هیات عالیرتبه از مقامات دولتی و تعدادی از نمایندگان شرکت ها و بانک ها ی بزرگ‌تجاری اتریش به تهران سفر کرده است، در ادامه از عزم جدی دولت این کشور برای توسعه مراودات و همکاری های اقتصادی با ایران خبر داد.

 

“هانس یورگ شیلینگ”  با اشاره به دیدار و مذاکرات سال گذشته خود با علی  طیب نیا، پیشرفت های اقتصادی جمهوری اسلامی به ویژه در حیطه مرتبط با وزارت اقتصاد را بسیار درخشان و تحسین برانگیز خواند.

 

وزیر دارایی اتریش با بیان اینکه خود و هیات بلندپایه همراه وی، به نمایندگی از دولت و شرکت های بزرگ این کشور، بسیار علاقه مند به تسریع هر چه بیشتر در توسعه روابط اقتصادی دو کشور و گسترش همکاری های دوجانبه هستند، اعلام کرد: بانک “اوبر بانک” اتریش به عنوان بزرگ ترین بانک این کشور، یک میلیارد یورو جهت تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری در ایران اختصاص داده است، از نهایی شدن توافقات بین بانک های مرکزی دو کشور در این ارتباط خبر داد.

 

وی همچنین از اشتیاق شدید تعدادی دیگر از بانک های اتریشی برای توسعه همکاری ها از جمله برقراری روابط کارگزاری با بانک های ایرانی خبر داد.

 

“هانس یورگ شیلینگ”  در ادامه، با بیان اینکه رسیدن به توافقات لازم در خصوص تضامین حقوقی برای توسعه همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت های اتریشی در ایران، یکی از اهداف این سفر بوده است، از چهار برابر شدن تضمین های صادره دولت این کشور به شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران طی سال گذشته خبر داد.

 

این گزارش حاکی است، طرف اتریشی در این جلسه، اصلاحات پیشنهادی دولت این کشور در خصوص توافقنامه اجتناب از مالیات مضاعف مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا را جهت بررسی تقدیم وزیر اقتصاد کشورمان کرد.

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو