گرد و خاک میهمان کشور می‌شود/ افزایش دما در غالب نقاط کشور 
چاپ 

گرد و خاک میهمان کشور می‌شود/ افزایش دما در غالب نقاط کشور

111jpgمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از وقوع پدیده گرد و خاک برای برخی نقاط کشور طی روز پنجشنبه خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که روز پنجشنبه باد و گرد و خاک برخی از نقاط جنوب غرب کشور را در بر گیرد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده غالب نقاط کشور آسمان صاف و آفتابی خواهند داشت و شاهد افزایش دما در اکثر مناطق کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: امروز در مناطقی از  مناطق شرق و جنوب شرق کشور، به‌ویژه  زابل، در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پدید می‌آید که به‌تدریج از شدت وزش باد در این منطقه نیز کاسته می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: عصر امروز در جنوب سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده به همراه رعد و برق وزش باد دور از انتظار نیست.

به گفته وظیفه، روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطقی از ارتفاعات سمنان، ارتفاعات جنوبی گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر و در بعد از ظهر رگبار پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد داد.

وی به وقوع پدیده گرد و خاک در روز پنجشنبه برای برخی نقاط کشور اشاره کرد و گفت:  روز پنجشنبه در برخی نقاط جنوب غرب، باد و گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، اهواز با ۴۹ درجه بالای صفر گرم‌ترین و شهرکرد با هشت درجه بالای صفر را خنک‌ترین نقاط کشور دانست و گفت:‌ دمای هوای تهران امروز در گرم‌ترین لحظات به ۳۵ درجه بالای صفر رسید که نسبت به روز گذشته شاهد افزایش دو درجه‌ای آن هستیم.

وظیفه تصریح کرد: تهران طی ۲۴ ساعت آینده آسمان صاف و آفتابی خواهد داشت و با افزایش دو درجه‌ای دما مواجه خواهد شد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو