بانک صنعت و معدن بیش از ٤٠ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به صنایع استان بوشهر پرداخت کرد 
چاپ 

بانک صنعت و معدن بیش از ٤٠ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به صنایع استان بوشهر پرداخت کرد

 

عضو هیئت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: برای فعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی استان بوشهر و رونق آنها ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد که سهم بانک صنعت و معدن از این میزان ۴۰ میلیارد تومان است .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، عباس معمارنژاد در نشست بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان‌های دشتی و تنگستان ، با بیان اینکه بانک صنعت و معدن توجه خاصی به تقویت سرمایه‌گذاری در نقاط مختلف دارد اظهار داشت: اين بانك ٣٢ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت کرده که سهم استان بوشهر در این اعتبارات قابل توجه است .

وی با اشاره به اینکه بانک صنعت و معدن در استان بوشهر یک شعبه دائر کرده است، خاطر‌نشان کرد: میزان سپرده در این بانک ١١ میلیارد تومان است که بر‌اساس دستورالعمل‌های بانکی باید ٨٠ درصد آن در قالب تسهیلات پرداخت شود و این در حالی است که سال قبل ٤٤ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک صنعت و معدن پرداخت شده است .

مقام بانكي ياد شده ‌از مشارکت این بانک در طرح‌های صنعتی و معدنی خبرداد و گفت: بانک صنعت و معدن در اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی نقش مهمی دارد به‌گونه‌ای که ٣هزار و ٨٠٠ میلیارد تومان در اجرای طرح‌های صنعتی مستقر در استان بوشهر پرداخت کرده است .

معمارنژاد با بیان اینکه ١٨٠٠ میلیارد تومان تسهیلات در اختيار طرح‌هایی که در مدار تولید قرار دارند قرار گرفته است گفت: بیش از ٢٠٠٠ میلیارد تومان دیگر برای اجرا و تکمیل طرح‌های صنعتی و تولیدی مستقر در استان بوشهر پرداخت شده که امسال تعدادی از آنها افتتاح می‌شود .

وی با بیان اینکه ١١ درصد کل تسهیلات پرداختی بانک صنعت و معدن کشور در استان بوشهر پرداخت شده افزود: بیشتر این سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های نفت و گاز و پتروشیمی است و این در حالی است که ٢ میلیارد دلار نیز وام ارزی پرداخت شده است .

معمارنژاد با تاکید بر پرداخت تسهیلات بر‌اساس اهلیت فنی، مالی و امکان سنجی بیان کرد: برای تسریع در اجرای پایانه صادراتی مواد معدنی استان بوشهر و اجرای پنل گچی در این استان بانک صنعت و معدن همکاری لازم را انجام مي دهد.

وی با اشاره به مشارکت این بانک در اجرای طرح‌های صنایع دریایی گفت: در حوزه طرح‌های دریایی، بانک صنعت و معدن برای خرید کشتی و یدک کش تسهیلات با نرخ سود متناسب پرداخت می‌کند که نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های صنایع دریایی استان بوشهر دارد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو