خرما کیلویی ۱۵ تا ۲۰هزار تومان شد 
چاپ 

خرما کیلویی ۱۵ تا ۲۰هزار تومان شد

دبیر انجمن خرما از افزایش ۱۰برابری قیمت خرما از نخلستان تا سفره مردم خبر داد و گفت: اقدامی برای تنظیم بازار خرما انجام نمی‌شود و با نزدیک شدن به ماه رمضان هر کیلوگرم رطب به‌قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

علی‌اصغر موسوی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: خرمای رطب مضافتی را در فصل برداشت و در شهریور و مهر از کشاورزان هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲ هزار تومان خریداری می‌کنند و الآن با ۱۰ برابر قیمت به‌نرخ ۱۵ هزار تومان تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

وی افزود: هیچ اصولی در قیمت‌گذاری و فروش خرما وجود ندارد، زیرا دلالان خرما را با قیمت کمی از دست کشاورزان در می‌آورند و در ماه رمضان به‌قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.

دبیر انجمن خرما ادامه داد: در این ارتباط ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر سود زیادی را به جیب می‌زنند اما ۳ میلیون کشاورز و ۸۰ میلیون نفر مردم ضرر می‌کنند.

وی تصریح کرد: در گذشته ستادی به‌نام ستاد خرمای کشور وجود داشت که قیمت‌ این محصول را  برای مصرف‌کننده  تنظیم می‌کرد اما اکنون این ستاد برچیده شده و اقدامی برای تنظیم بازار انجام نمی‌شود و دلال‌ها ترکتازی می‌کنند.

موسوی گفت: در حالیی که خرمای رطب را ۱۵۰۰ تا ۲ هزار تومان از کشاورزان می‌خرند که سایر انواع خرما ۷۰۰ تا هزار تومان در هر کیلوگرم از کشاورزان خریداری می‌شود و به‌قیمت ۵ تا ۱۰ هزار تومان به مردم می‌فروشند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو