رشد تماس های تلفنی نشانه رشد و کارایی تسهیلات مسکن است 
چاپ 

رشد تماس های تلفنی نشانه رشد و کارایی تسهیلات مسکن است

 

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، آمار دریافتی از مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن نشان می دهد: از ابتدای سال تاکنون حجم تماس های هفتگی به صورت مداوم رو به رشد بوده است. در این میان هفته سوم اردیبهشت ماه با ۴ هزار و ۲۷ تماس تلفنی نه تنها از ابتدای سال تاکنون بالاترین میزان پرسش مردم از سبد تسهیلاتی بانک عامل بخش مسکن است بلکه در مقایسه با هفته های گذشته از سال ۹۶ نیز بیشترین آمار تماس تلفنی را ثبت کرده است.

 

بر اساس گزارش کارشناسان بازار مسکن حجم رو به رشد میزان تماس های تلفنی در طول هفته های ابتدایی سال جاری در مقایسه با سال گذشته از یک سو نشان دهنده ی از تعطیلی خارج شدن بازار مسکن است و از سوی دیگر بیانگر واکنش سمت تقاضا به مصوبه افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از سوی شورای پول و اعتبار در هفته دوم اردیبهشت ماه است.

 

بررسی روند تماس های تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن از ابتدای فروردین ماه تا هفته سوم اردیبهشت ماه سال جاری در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته حاکی از آن است: طی هفته اول فروردین ماه تا پایان هفته چهارم اردیبهشت ماه سال جاری مجموعا ۲۱ هزار و ۷۶۲ تماس تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن گرفته شد .در هفته اول فروردین ماه تا پایان هفته چهارم اردیبهشت ماه سال گذشته مجموعا معادل ۱۸ هزار و ۷۶۲ تماس تلفنی با این مرکز گرفته شده است.

 

نکته جالب توجه آنکه از میان هفته های گذشته سال جاری، هفته سوم اردیبهشت ماه یعنی دقیقا یک هفته پس از مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن، میزان افزایش تماس های تلفنی با این مرکز به اوج رسید. طوری که در این هفته میزان تماس های تلفنی به ۴ هزار و ۲۷ مورد رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۷۸ درصد رشد را تجربه کرده است.

 

همچنین در بازه زمانی هفته سوم فروردین ماه یعنی آغاز به کار رسمی بازار تا پایان هفته چهارم اردیبهشت ماه سال جاری مجموعا ۱۸ هزار و ۹۵۳ تماس تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان بانک عامل بخش مسکن گرفته شد که نسبت به دوره زمانی مشابه سال ۹۵ معادل ۳۱ درصد افزایش را نشان می دهد. آمار ارائه شده از سوی مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن حاکی از آن است که در این بازه زمانی در سال گذشته مجموع تماس های تلفنی با این مرکز به عدد ۱۴ هزار و ۴۹۱ رسیده است.

 

مجموعه آمار رشد بالای ۷۸ درصد تماس های تلفنی با مرکز ارتباط با مشتریان بیان کننده یک اتفاق جدید در بازار معاملاتی مسکن است. به این معنا که در حال حاضر در هفته های ابتدایی سال جاری تقاضای مصرفی برای خرید مسکن افزایش پیدا کرده است و از آنجا که عمده این تقاضا وابستگی بالایی به سبد تسهیلاتی بانک مسکن دارد حجم بالای تماس های تلفنی با این مرکز نشان می دهد بانک مسکن به عنوان موتور محرک بازار مسکن نقش مهمی را در ساماندهی سبد تسهیلاتی و متقاضیان این بخش ایفا کرده است. از این رو بسیاری از متقاضیان خرید و ساخت مسکن( هر دو بخش عرضه و تقاضا) عمدتا برای پرس و جو در مورد جزئیات تسهیلات، نحوه پرداخت تسهیلات از سوی بانک مسکن و همچنین شرایط بازپرداخت تسهیلات با مرکز ارتباط با مشتریان تماس می گیرند که خود منجر به افزایش چشمگیر تماس ها طی هفته های اخیر شده است.

 

از دیدگاه کارشناسان بازار مسکن رشد تماس های تلفنی از سوی متقاضیان با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن نشانه رشد کارایی و کارآمدی تسهیلاتی مسکن در سال جاری نسبت به سال ۹۵ است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو