موج بارشی جدیدی در راه است 
چاپ 

موج بارشی جدیدی در راه است

 

 

baranکارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود موج بارشی جدید در اواخر وقت روز یکشنبه خبر داد و گفت:‌ این موج بارشی تا اواخر وقت روز سه‌شنبه در بخشهایی از شمال غرب، سواحل خزر، دامنه‌های البرز و بخشهایی از شرق کشور فعال خواهد بود.

 

امین‌حسین نقشینه در گفت‌وگو با پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در ساعات گذشته وارد کشور شده امروز و فردا نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 

وی افزود:‌ امروز در سواحل دریای خزر به‌ویژه در بخشهای مرکزی و شرقی خزر شاهد افزایش ابر، رگبار باران و وزش باد موقتی خواهیم بود.

 

وی تصریح کرد: در استانهای واقع در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز، مناطقی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال شرق کشور نیز افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

 

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: طی ساعات آتی، بارشها در مناطقی از مازندران، سمنان، یزد، اصفهان، هرمزگان، کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان شدت بیشتری خواهد داشت.

 

به گفته نقشینه، امروز کاهش دمای پنج درجه‌ای در برخی شهرها و مراکز استانها همچون سمنان، یزد، شیراز، یاسوج و ایلام دور از انتظار نیست.

 

وی افزود: این موج بارشی فردا یکشنبه در دامنه‌های البرز شرقی، مناطقی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق و مناطقی از شمال غرب کشور به فعالیت خواهد پرداخت و باعث افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استانهای واقع در این محدوده خواهد شد.

 

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: شدت بارشها روز یکشنبه در مناطقی از کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

 

نقشینه با بیان اینکه موج بارشی جدیدی از اواخر وقت روز یکشنبه و روز دوشنبه وارد کشور خواهد شد، گفت:‌ بارشها روز دوشنبه در شمال غرب و مناطقی ازشمال شرق، شرق، جنوب شرق کشور، سواحل خزر و دامنه‌های البرز  پدید خواهد آمد که موجب افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: بارشها روز دوشنبه در بخشهایی از آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و شمال اردبیل شدت بیشتری خواهد داشت؛ این بارشها روز سه‌شنبه کاهش می‌یابد.

 

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت آتی احتمال سیلاب و صاعقه در بخشهایی از استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سمنان دور از انتظار نیست.

 

نقشینه یادآور شد: طی سه روز آینده سواحل شرقی دریای عمان و سواحل شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز با وزش باد شدید مواج خواهد شد.

 

وی،  شهرکرد با پنج درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۴ درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز در گرمترین لحظات به ۳۰ درجه بالای صفر رسید که طی ۴۸ ساعت آینده شاهد افزایش دو درجه‌ای آن خواهیم بود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو