دستاورد تامین مالی طرح های نیروگاهی توسط بانک صنعت و معدن : تامین ٦ هزار مگاوات برق ، ایجاد ٢ هزار شغل جدید 
چاپ 

دستاورد تامین مالی طرح های نیروگاهی توسط بانک صنعت و معدن : تامین ٦ هزار مگاوات برق ، ایجاد ٢ هزار شغل جدید

با راه اندازی كامل ۱۲ طرح نیروگاهی ، هریك ۵۰۰ مگاوات و ۲۴ نیروگاه كوچك مقیاس كه در مجموع بیش از سه میلیارد و ۱۳۰میلیون دلار تسهیلات ارزی توسط بانك صنعت و معدن به آن ها اختصاص یافته است افزون به دوهزار اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن از میان این طرح ها عملیات اجرایی ۵ طرح بزرگ شامل نیروگاه های آذرخش گلستان ، مولد برق یزد ، تولید برق خوزستان مپنا(بهبهان)نیروگاه كرمانیان(سیرجان) ماهتاب كهنوج و ۶ طرح مقیاس كوچك نیروگاهی با با تسهیلات ارزی بالغ بر ۱ میلیارد و دویست میلیون دلار به پایان رسیده و راه اندازی آن ها با موفقیت انجام شده و ضمن ایجاد یكهزار و ۶۰ شغل مستقیم حدود ۲ هزار و ۶۰۰ مگاوات برق به ظرفیت فعلی كشور اضافه نموده اند.

بعلاوه طرح های در دست احداث نیروگاهی تامین مالی شده بوسیله بانك صنعت و معدن عبارتند از: تولید و گسترش برق امیركبیر(نیروگاه رود شور) ، تدبیرسازان سرآمد (نیروگاه ارومیه)، ساخت و بهره برداری انرژی نوین(نیروگاه كاشان)،توسعه انرژی شمال و جنوب (نیروگاه زنجان)، تولید نیروی جنوب شرق صبا (نیروگاه چاه بهار) ، تولید انرژی گستر قشم ، برق ماهتاب كاسپین و ۶ طرح مقیاس كوچك كه با بهره مندی از حدود ۱ و نیم میلیارد دلار تسهیلات این بانك مراحل اجرایی خود را می گذرانند و با رسیدن به مرحله بهره برداری ۷۰۰ شغل مستقیم ایجاد خواهند كرد.

در ضمن برای طرح جدید راشد تربت حیدریه و ۱۲ طرح نیروگاهی مقیاس كوچك با قابلیت اشتغالزایی ۳۰۰ نفر مبلغ ۳۷۵ میلیون دلار تسهیلات توسط این بانك به تصویب رسیده است .

گفتنی است ظرفیت تولید برق كشور ۶۸ هزار مگاوات است كه حدود ۹ درصد ، یعنی ۶ هزار مگاوات آن را بانك صنعت و معدن تامین اعتبار ارزی كرده است.

یاد آور می شود كه بخش قابل توجه منابع ارزی تخصیص یافته به وسیله صندوق توسعه ملی تامین مالی شده است.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو