مدیرعامل بانک تجارت: بانک‌ها شریان اصلی اقتصاد مقاومتی را تشکیل می‌دهند 
چاپ 

مدیرعامل بانک تجارت: بانک‌ها شریان اصلی اقتصاد مقاومتی را تشکیل می‌دهند

محمدابراهیم مقدم در گفت‌وگویی تاکید کرد: بانک‌ها بازوی توانمند رونق کسب و کارها و بهبود فضای اقتصادی کشور هستند و می‌توانند نقش بی بدیلی را در امر تولید و اشتغال ایفا کنند.

مدیرعامل بانک تجارت روز سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه با اشاره به سهم عمده نظام بانکی در تامین مالی کشور، بانک‌ها را بازوی توانمند در رونق کسب و کارها و بهبود فضای اقتصادی کشور دانست و خاطر نشان کرد: بانک‌ها و موسسات مالی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال نقش بی‌بدیلی را در نظام اقتصاد و توسعه و پیشرفت خواهند داشت و می‌توانند گام بلندی را با حضور فعالانه و مولد خود و فراهم‌سازی روش‌های نوین تامین مالی و جذب سرمایه‌های خارجی از طریق گشایش اعتبارات اسنادی در رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال بردارند.

 

وی با اشاره به برخی از راهکارهای اجرایی به منظور پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال  در بانک‌ها گفت: بانک تجارت به منظور پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این موسسه مالی از سه محور «فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی»، «مقاوم سازی بانک» و «ایفای نقش فعال در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور» وارد عمل شده و طی سال‌های اخیر اقدامات بسیاری را در این زمینه‌ها به انجام رسانده و گزارش این اقدامات را به مراجع مربوطه ارائه نموده است.

مقدم اقداماتی همچون مهندسی مجدد عملیات بانکی، رعایت بهداشت اعتباری، افزایش فعالیت بانکداری بین‌المللی با توجه به اجرای برجام، حمایت از نظام توزیع و هدایت تسهیلات بانکی به بنگاه‌هایی که تولیدِ صادرات‌محور دارند از جمله راهکارهای رفع موانع اشتغال و بهبود شرایط کسب و کارها عنوان کرد.

مدیرعامل بانک تجارت در ادامه این گفت‌گو یادآور شد: شعار اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال اساسا به معنای تکیه بر توان داخلی اقتصاد کشور است که اگر فرهنگ و بینش این مفهوم در سطح جامعه ایجاد شود در کنار حمایت نهادهای مالی به خصوص بانک‌ها، در نهایت می‌تواند منجر پویایی صنایع و کارخانجات داخلی مولد و سودآور شود و آنگاه این صنایع نیز به جذب نیرو اقدام نموده و فرایند اشتغالزایی صحیح رخ خواهد داد.

وی افزود: نظام بانکی در گام نخست برای کمک به اقتصاد ملی لازم است مشکلات و نواقص خود را برطرف کند و بانک‌ها نیز با رصد مستمر آمار حاصل از عملکرد خود، سهم خویش از ایجاد اشتغال را سنجیده و برای ارتقای این سهم تلاش کنند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو