تقویت توان تسهیلات دهی بانک مسکن با افزایش سرمایه 
چاپ 

تقویت توان تسهیلات دهی بانک مسکن با افزایش سرمایه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه افزایش سرمایه بانک مسکن به عنوان یک بانک توسعه‌ای امری ضروری به نظر می‌رسید، گفت: این افزایش سرمایه قطعا توان پشتیبانی مالی بانک از خریدارن مسکن را افزایش می‌دهد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به اینکه اصول فعالیت این نوع بانک‌ها، تجاری نیست و منابع آنها باید در خدمت بخش باشد، بنابراین  افزایش سرمایه بانک مسکن به عنوان یک بانک توسعه‌ای امری ضروری به نظر می‌رسید که خوشبختانه این مهم محقق شد.

 

بر اساس این گزارش، نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید درمجلس شورای اسلامی گفت: نظر به اهمیت بخش مسکن و ساختمان به عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصادی، قطعا بانک مسکن می‌تواند نقش مهمی را برای توسعه این بخش ایفا کند و با توجه به اینکه در حال حاضر بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه‌ای بخش ساختمان محسوب می‌شود وظیفه سنگین و در عین حال مهمی در برابر جامعه دارد.

 

زارع با بیان اینکه خوشبختانه در سال جاری سرمایه بانک مسکن به میزان ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت گفت: در حال حاضر بانک مسکن در بین تمام بانک‌های دولتی از بیشترین کفایت سرمایه برخوردار است که این افزایش سرمایه در نخستین روزهای سال جدید را باید به فال نیک گرفت.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ظرفیت افزایش سرمایه بانک مسکن باید در راستای پاسخگویی به تقاضای مصرفی هم در بخش خرید و هم در بخش ساخت و ساز استفاده کرد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم در بخش دیگری از اظهاراتش به افزایش سهم تسهیلات از قیمت تمام شده مسکن طی دو سال اخیر از سوی بانک مسکن اشاره کرد و گفت: هر چند این بانک توانست با ارائه انواع تسهیلات، دامنه حمایت‌های مالی خود از اقشار مختلف را توسعه دهد اما افزایش سرمایه جدید نیز قطعا توان پشتیبانی مالی بانک از خریدارن مسکن را افزایش می‌دهد.

 

زارع با بیان اینکه تمرکز جدی بانک مسکن باید حمایت از خانه‌دار کردن اقشار کم درآمد باشد گفت: البته این موضوع همواره در دستور کار این بانک بوده است، کمااینکه عملکرد این بانک طی سال‌های اخیر نشان دهنده همین موضوع است اما افزایش ۵ هزار میلیارد تومانی سرمایه این بانک قطعا فرصت حمایت‌های بیشتر از قشر کم درآمد جامعه را برای خانه دار شدن فراهم می‌کند.

 

شایان ذکر است اسفندماه سال گذشته با تأیید هیات وزیران، افزایش سرمایه بانک مسکن به مبلغ ٥٠ هزار میلیارد ریال به تصویب مجمع عمومی بانک رسید تا سرمایه این بانک از بالغ بر۳ هزار میلیارد تومان در سال ۹۵ به بیش از ۸ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ برسد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو