اشتغال 6 هزار و 600 نفر در صنعت پتروشیمی توسط بانک صنعت و معدن 
چاپ 

اشتغال ۶ هزار و ۶۰۰ نفر در صنعت پتروشیمی توسط بانک صنعت و معدن

با اعطاي تسهيلات بانك صنعت و معدن طي يك دورة ۴ساله (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶)، در بخش پتروشيمي كشور براي ۶ هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال مستقيم ايجاد مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن با اعطاي تسهيلات ۸۵۰ ميليون يورو براي احداث ۳ مجتمع عظيم پتروشيمي با ظرفيت ۲ ميليون تن اتيلن، پتروشيمي هاي لرستان و مهاباد هر يك به ظرفيت ۳۰۰ هزار تن پلي اتيلن سنگين و سبك و راه اندازي آنها در دوران دولت تدبير و اميد براي حدود ۳۰۰۰ نفر اشتغال ايجاد شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن در حال حاضر طرح هاي پتروشيمي مسجدسليمان، پتروشيمي ايلام، پتروشيمي هنگام، و پتروشيمي بوشهر با ۳/۱ ميليارد يورو تسهيلات بانك صنعت و معدن در حال اجرا است كه با اتمام آنها، ۲۷۰۰ شغل مستقيم ايجاد خواهد شد.

تصويب حدود ۷۰۰ ميليون يورو براي طرح هاي پالايشگاه ميعانات گازي و پالايشگاه گاز بيدبلند نيز از ديگر اقدامات اين بانك طي همين مدت در راستاي تأمين مالي طرح هاي پتروشيمي، نفت و گاز است كه نتيجه آن ايجاد ۹۰۰ شغل مستقيم خواهد بود.

رقم تخصيص تسهيلات به طرح هاي فوق ۲ ميليارد و ۸۵۰ ميليون يورو است كه برخي از اين طرح ها در دوران ۴ساله ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ تكميل و به بهره برداري رسيده و براي ۶ هزار و ۶۰۰ نفر شغل ايجاد مي كند.

گفتني است اين بانك در مدت ياد شده با هماهنگي و پشتيباني شركت ملي نفت ايران به پيمانكاران ميادين گاز پارس جنوبي و صادرات محصولات نفتي، جمعاً به ميزان ۱ ميليارد دلار تأمين مالي انجام و پرداخت كرده است كه نتيجه آن تسريع در راه اندازي فازهايي از ميدان پارس جنوبي شده است.

بايد اضافه كرد كه همه طرح هاي پتروشيمي ياد شده از ظرفيت صادرات محصولات خود به بازارهاي جهاني برخوردار بوده و علاوه بر ارزآوري براي كشور، موجبات اشتغال جوانان تحصيلكرده را فراهم مي كند. به علاوه صنايع پايين دستي پتروشيمي نيز با راه اندازي اين واحدها، وارد چرخه اقتصاد شده و به توسعه استان هاي مختلف كشور منجر مي گردد. نقش بانك صنعت و معدن در حمايت از پيشرفت و توسعه صنايع پتروشيمي، به وضوح بيانگر عمل به شعار اقتصاد مقاومتي، توليدواشتغال قلمداد ميشود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو