خط ۷ متروی تهران به بهره‌برداری می‌رسد 
چاپ 

خط ۷ متروی تهران به بهره‌برداری می‌رسد

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از بهره‌برداری خط ۷ متروی تهران در چند روز آینده با حضور شهردار تهران خبر داد.

مازیار حسینی ــ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران صبح امروز در آیین آغاز به عملیات حفاری مکانیزه تونل توسعه جنوبی خط ۶ متروی تهران با تأکید بر اینکه “تکلیف شرعی و قانونی ما است، اشتغال را جدی بگیریم”، گفت:‌ بزرگترین مشکلی که جامعه ما را تهدید می‌کند اشتغال است و به‌مجرد فرصت برای کار باید سجده شکر به جا بیاوریم.

حسینی با اشاره به اینکه این طرح توسعه حدود هزار میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دارد، عنوان کرد: با این طرح توسعه حدود ۲ هزار نفر به‌طور مستقیم در این پروژه مشغول خواهند بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران به نقش مترو در ایجاد اشتغال پرداخت و گفت: هر خط مترو به‌طول ۲۰ کیلومتر وقتی ساخته و به بهره‌برداری می‌رسد چیزی حدود ۱۶ هزار شغل مستقیم و ۱۶۰ شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند و هر ۲۰ کیلومتر خط مترو در طول ۳۰ تا ۳۵ سال عمر بهره‌برداری خود حدود ۱۸۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

وی دیگر معضل بزرگ جامعه را مسائل زیست‌محیطی و آلودگی هوا دانست و افزود: بزرگترین چالش برای هر کسی که بخواهد سکان کشور را عهده‌دار شود آلودگی هوا، آب و خاک است و کار بزرگ تنها از آدم‌های بزرگ برمی‌آید و خدا را شاکریم که شهرداری بسیجی و خدوم و پای کار داریم.

حسینی آغاز به کار طرح توسعه خط ۶ متروی تهران به‌سمت حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی را مؤید شجاعت قالیباف ــ شهردار تهران دانست، و گفت: در آستانه انتخابات و شرایط فعلی هر کسی به‌جای شهردار تهران بود، صبر می‌کرد و می‌گفت “حالا بگذارید ببینیم تا انتخابات آینده آیا هستیم یا خیر”.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه هماهنگی در شهرداری تهران را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: گاهی در یک دولت ۲ وزارتخانه نمی‌توانند با هم همکاری کنند اما در شهرداری تهران و با وجود شهردار تهران همه دست به دست هم می‌دهند و کارهای بزرگی انجام می‌شود. احداث ۱۰۰ کیلومتر مترو به‌زبان ساده است.

وی همچنین در صحبت‌های خود همکاری بانک شهر برای حمایت از احداث خطوط مترو را مورد تأکید قرار داد و افزود: نظام بانکی باید در اختیار اشتغال، تولید و خدمات قرار گیرد و بانک شهر تلاش کرده در این خصوص پیشرو باشد.

حسینی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ۳۲ کیلومتر خط ۶ مترو را در ۶ ماه ابتدایی امسال تحویل خواهیم گرفت و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۶ کیلومتر طرح توسعه خط ۶ که از امروز آغاز شده است اگرچه دارای زمانبندی ۲۰ماهه است اما سال آینده تحویل خواهیم گرفت.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به موضوع بهره‌برداری از خط  ۷ متروی تهران پرداخت و گفت: در چند روز آینده و با حضور شهردار بهره‌برداری از خط ۷ متروی تهران را از میدان محمدیه تا میدان صنعت شاهد خواهیم بود.

وی با تأکید بر آماده بودن تمامی ایستگاه‌های خط ۷ مترو گفت: ۱۳ ایستگاه این خط معطل نصب پله برقی است و پس از نصب پله‌ها بهره‌برداری از آنها میسر خواهد شد.

حسینی یکی از دلایل به‌طول انجامیدن نصب پله‌های برقی را تعطیلی گمرک از ۲۵ اسفند اعلام کرد و تصریح کرد: امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال این تعطیلی گمرک را شاهد نباشیم.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو