تبلوراثر بخشی بانک صنعت و معدن در دولت تدبیر و امید در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال 
چاپ 

تبلوراثر بخشی بانک صنعت و معدن در دولت تدبیر و امید در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

سال ۱۳۹۶ كه توسط مقام معظم رهبري با عنوان سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال مزين شده است با به ثمر نشستن طرح هاي صنعتي بانك صنعت و معدن آغاز شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، نخستين روزهاي سال جديد با به بهره برداري رسيدن چهار طرح هاي صنعتي مجتمع صنعتي لاستيك بارز ، كيميا كاشت اطبا ، فولاد روهينا و فرش افشار زرينه مياندوآب كه توسط بانك صنعت و معدن تامين مالي شده اند همراه بود.

مجتمع صنعتي لاستيك بارز: اين مجتمع بزرگ صنعتي نيز در نخستين روزهاي امسال با حضور رئيس جمهوري كشورمان در شهر صنعتي دهگلان سنندج افتتاح شد.

اين شركت مبلغ ۹۴ ميليون يورو تسهيلات ارزي و ۲۲ ميليارد تومان تسهيلات ريالي از بانك صنعت و معدن دريافت كرده و سالانه ۴۴ هزار تن ، معادل ۶ ميليون حلقه تاير راديال سواري و وانت توليد مي كند.

مجتمع صنعتي لاستيك بارز براي ۹۶۰ نفر اشتغال مستقيم و براي ۵ هزار نفر اشتغال غير مستقيم ايجاد كرده است.

شركت كيميا كاشت اطبا : همچنين در سفر رئيس جمهور كشورمان به استان كردستان شركت كيميا كاشت اطبا با بهره مندي از تسهيلات بانك صنعت و معدن به بهره برداري رسيده و محصول خود را روانه بازار كرد.

اين شركت كه با استفاده از سه و نيم ميليارد تومان تسهيلات بانك صنعت و معدن و ايجاد اشتغال ۶۴ نفر به بهره برداري رسيده ، ايمپلنت هاي دنداني توليد مي كند.

افتتاح طرح صنعتي فولاد روهينا: اين طرح صنعتي در مراسمي با حضور اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري كشورمان در شهرستان دزفول به بهره برداري رسيد.

مجتمع ياد شده سالانه بیش از دو میلیون تن فولاد تولید خواهد کرد و می‌تواند به عنوان بزرگ‌ترین پروژه صنعتی شمال استان خوزستان، نقش مهمی در توسعه ، عمران و اشتغال استان و منطقه داشته باشد.

با افتتاح کامل این پروژه براي بیش از هزار نفر اشتغال مستقیم و بالغ بر دوهزار نفر اشتغال غير مستقيم ايجاد گرديد و خواهد شد.

مجتمع فولاد روهینا در گام نخست تولید کننده ۴۵۰ هزار تن میلگرد فولادی در سال است که این ظرفیت در سه مرحله تا يك و نيم میلیون تن افزایش خواهد یافت ، ضمن اینکه ظرفیت تولید این کارخانه در یک برنامه ۲ ساله به حدود سه میلیون تن نیز خواهد رسید.

گفتني است بانك صنعت و معدن با ايفاي نقش راهبردي تامين مالي صنايع فولادي كشور براي توسعه اين صنعت اقدامات موثري به عمل آورده است كه تامين مالي ۱۰۰ ميليون يورويي فاز دوم طرح فولاد روهينا كه تاكنون ۴۰ درصد از مراحل پيشرفت خود را پشت سر گذاشته از جمله اين اقدامات است و با به بهره برداري رسيدن آن براي ۴۴۵ نفر در منطقه فرصت شغلي ايجاد شد.

طرح نوسازي و بهسازي شركت فرش افشار زرينه مياندوآب : اين طرح كه از ابتدا با تسهيلات بانك صنعت و معدن به بهره برداري رسيده بود طي مراسمي با حضور نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت وارد مرحله اجرا شد.

براي نوسازي و بهسازي اين شركت ۱۱۶ ميليارد ريال تسهيلات ثابت ريالي توسط بانك صنعت و معدن پرداخت شده وميزان اشتغالزايي آن كه سالانه بيش از ۲۰۰ هزار متر مربع فرش ماشيني توليد خواهد كرد ۵۵ نفر مي باشد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو