دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند 
چاپ 

دولت «سبد کالا» توزیع می‌کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم جدید دولت برای تأمین اعتبار توزیع سبد کالا در اردیبهشت‌ماه و نیز افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد.

به گزارش تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران از توزیع سبد کالا در اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: امنیت غذایی در مقابله با سوءتغذیه کماکان از برنامه‌های دولت در سال جاری است و بر اساس تصمیم امروز در دولت اعتبار مورد نیاز سبد کالا تأمین شد.

ربیعی درباره افزایش حقوق پلکانی بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: برای این کار بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال (سه هزار میلیارد تومان) از سوی دولت تأمین اعتبار شد و سعی می‌کنیم ۲۰ درصد به حداقل‌ها افزوده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اظهارات و وعده‌های برخی افراد برای افزایش چند برابری یارانه‌ها گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم و این نوعی دروغ بد است و باید به‌فکر بهتر شدن وضعیت دهک‌های پایین باشیم.

وی تأکید کرد: یارانه‌ها باید در مسیر اشتغال، درمان، آموزش و به‌صورت نقدی به دهک پایین جامعه تعلق بگیرد.

ربیعی تصریح کرد: دادن یارانه‌ای ۲۵۰ هزار تومانی به کل جامعه به‌معنی خارج کردن چهار برابری از جیب فقرا است که تنها سبب افزایش مشکلات خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کارگران بیمه‌شده ساختمانی را ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبات جدید ۲۰۰ هزار نفر به این تعداد افزوده شد.

ربیعی یادآور شد: براساس مطالعات صورت گرفته عده‌ای به‌ناحق تحت بیمه کارگران ساختمانی بودند که حذف شدند. تعداد ۱۰۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی در فروردین ماه و یکصد هزار نفر دیگر در اردیبهشت به این بیمه شدگان افزوده خواهد شد.

وی درباره آخرین وضعیت گزارش حادثه ساختمان پلاسکو نیز گفت: امروز جلسه تصمیم‌گیری در این زمینه برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .



نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو