وزیر بهداشت: شعار امسال، نیازمند عمل است/اجازه ندهیم با سلامت مردم بازی شود 
چاپ 

وزیر بهداشت: شعار امسال، نیازمند عمل است/اجازه ندهیم با سلامت مردم بازی شود

57448010

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه برداشته شدن موانع اقتصادی، بر تولید، ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد موثر خواهد بود، گفت:امیدواریم به اسم تولید داخل شاهد سوء استفاده نباشیم و اجازه ندهیم با سلامت مردم در بخش تجهیزات، دارو و … بازی شود.

به گزارش  یمین نیوز یه نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز در حاشیه دیدار نوروزی با روسا و مدیران دانشگاه علوم پزشکی تهران در موزه تاریخ علوم پزشکی، ضمن تشکر از اقدامات فعالانه عرصه سلامت در تعطیلات نوروزی، در خصوص عملکرد وزارت بهداشت برای تحقق شعار امسال گفت: شعار امسال به عمل نیاز دارد. در خصوص سلامت نیز فرصت‌های مغفول مانده زیادی به خصوص در بخش خصوصی وجود دارد. نباید انتظار داشته باشیم که دولت شغل ایجاد کند و تعداد پرسنل خود را که در حال حاضر حدود ۴۶۰ هزار نفر در حوزه وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها است، به دو برابر افزایش دهد.

وی افزود: فرصت‌های زیادی در طب مدرن و سنتی وجود دارد که انتظار می‌رود همه به میدان آیند. در زمینه حمایت از بخش خصوصی نیز ما از قبل در این مسیر حرکت کردیم و در عین حال متهم بودیم که برای آن فرصت سازی می‌کنیم، اما افتخار می‌کنیم که بتوانیم در راستای توسعه بخش خصوصی و خدمات آن اعم از تولید دارو، تجهیزات پزشکی و خدمات فرصت‌های جدیدی ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت همچنین اضافه کرد: امیدواریم به اسم تولید داخل شاهد سوء استفاده نباشیم و اجازه ندهیم با سلامت مردم در زمینه تجهیزات پزشکی، دارو و… بازی شود. بخش‌های نظارتی در سازمان غذا و دارو و تجهیزات پزشکی نیز نظارت خود را انجام می‌دهند. ما آنجایی موظف هستیم از تولید داخل حمایت کنیم که حتما به سلامت مردم آسیبی وارد نشود. این برنامه‌ای بود که طی سه سال گذشته نیز آن را انجام دادیم.

هاشمی ضمن اشاره به افزوده شدن بیش از ۱۲۰ قلم داروی جدید به مجموعه دارویی کشور طی سه سال گذشته، بیان کرد: طی این مدت ۱۰ درصد از رقم ریالی واردات کاهش یافته و حدود ۷۰ درصد نیز از نظر مواد اولیه و ساخت اقلام دارویی خودکفا شده‌ایم. مطمئن هستیم اگر با سرعت بیشتری پیش رویم و موانعی که در این راه وجود دارد به ویژه در بخش اقتصادی و بانک‌ها برداشته شود، در تولید، ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد در سال ۹۶ شاهد کارنامه خوبی خواهیم بود.

درباره نویسنده

13495مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو