دانشگاهها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست نقش سازنده ای دارند 
چاپ 

دانشگاهها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست نقش سازنده ای دارند

مدیرعامل شرکت داراپلاستیک غرب گفت: دانشگاهها در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست می توانند نقش سازنده ای داشته باشند.

مهندس هوشنگ انوشیروانی در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در هفته منابع طبیعی افزود:

این ظرفیت بالقوه باید بالفعل کرد چرا که با برنامه ریزی اصولی می توان با کمک دانشگاهها از ایجاد بحران های زیست محیطی جلوگیری کرد.

وی اظهار کرد: دانشگاهها در پیشگیری و حل بحران های زیست محیطی می توانند نقش ویژه ای داشته باشند و باید از توان علمی اساتید دانشگاه بیشترین بهره را برد.

** نسل آینده در خانواده دوستدار محیط زیست آغازگر زندگی باشند

مدیرعامل شرکت داراپلاستیک غرب در ادامه با اشاره به اینکه بخش عمده ای از معضلات محیط زیستی موجود، ریشه در فقدان آگاهی لازم و ضعف فرهنگی در زمینه ارتباط انسان و طبیعت دارد، گفت: نسل آینده بايد در خانواده دوستدار محيط زيست زندگي را شروع كنند.

وی افزود: زوجهاي جوان در كلاسهاي آموزشي قبل از ازدواج بايد با فرهنگ حفاظت از محيط زيست بیش از پیش آشنا شوند تا تشكيل زندگي مشترك برپايه حفظ محيط زيست استوار گردد و نسلهاي بعدي از بدو زندگي در خانواده دوستدار محيط زيست رشد كنند.

مدیرعامل شرکت داراپلاستیک غرب با اشاره به این که استفاده از کیسه های پلاستیکی قابل بازیافت و تجزیه پذیر موجب حفظ محیط زیست می شود، گفت: این شرکت اولین تولید کننده نایلکس و نایلون های تجزیه پذیر ایران است که توانسته با تولید این فرآورده ها، قدم های موثری برای حفظ محیط زیست بردارد.

مهندس انوشیروانی یادآور شد: این شرکت از ابتدای سال ۸۸ و بصورت آزمایشی تولید پلاستیک تجزیه پذیر را آغاز کرد و تلاش کردیم که پلاستیک های سازگار با محیط زیست را در این واحد صنعتی جایگزین پلاستیک های معمولی کنیم.

وی افزود: در مجموعه داراپلاستیک غرب استفاده از دانش و فن آوری و استفاده از تکنولوژی اهمیت بسزایی دارد و ما با استفاده از نیروهای متخصص توانسته ایم محصولاتی با مرغوبیت بالا تولید و به بازار عرضه کنیم و این مهم، اقدامی موفق آمیز جهت رشد و توسعه صنعت پلاستیک کشور است.

این متخصص صنعت پلاستیک کشور  گفت: شرکت داراپلاستیک غرب در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل فاز جدیدی از کارخانه را به بهره برداری رساند و در این راستا، چاپخانه این مجموعه با بهره گیری از دستگاه چاپ فلکسو ۸ رنگ آلمانی منحصر به فرد از لحاظ تکرار چاپ در کشور را راه اندازی کرد.

باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی در نهادینه شدن فرهنگ استفاده از محیط زیست گام‌های اساسی برداشته می‌شود و با ارائه آموزش‌های دقیق، مردم با روش‌های حفظ و نگهداری این گونه محیط ها بیشتر آشنا ‌شوند.

مهندس انوشیروانی افزود: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تکنولوژی ساخت این گونه پلاستیک ها می توانند به وب سایت این شرکت به آدرس اینترنتی www.daraplast.ir مراجعه کنند.

این متخصص صنعت پلاستیک کشور اظهار کرد: اگر آموزش حفاظت از محیط زیست از ابتدا صورت گیرد، تأثیر بهتری بر محیط زیست خواهد گذاشت، چرا که افراد از همان ابتدا خود را به عنوان یک مسئول در برابر حفاظت از محیط زیست می دانند و برای آن تلاش می کنند.

وی اضافه کرد: هدف از تربیت زیست محیطی کمک کردن به افراد برای یافتن ارتباط میان اقتصاد، اجتماع، سیاست و محیط زیست است، باید حمایت از محیط زیست در تربیت افراد به شکل یک ارزش و ملکه درآید، به عبارتی دیگر باید میان انسان و محیط زیست یک تعادل ایجاد شود.

این فعال حوزه محیط زیست ادامه داد: هر سال جهان صدها کیلومتر مربع از زمین های کشاورزی خود را از دست می دهد و هم اکنون یک سوم کره زمین در معرض تبدیل شدن به بیابان است، لذا برای حفظ محیط زیست باید چاره جدی اندیشید.

مهندس انوشیروانی گفت: تخریب محیط زیست و ادامه تاثیرات آن بر آب و هوا، به وضعیت اقتصادی کشورها نیز آسیب می رساند و گسترش بیابان ها صنعت کشاورزی را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی اظهار کرد: باید به این مساله توجه کنیم که نسل های آینده در راهند؛ نسل هایی که تخریب محیط زیست توسط ما زندگی آنها را با مشکلات جدی روبرو می کند.

** معضلات زیست محیطی ریشه در ضعف فرهنگی دارد

مدیرعامل شرکت داراپلاستیک غرب در ادامه گفت: بخش عمده معضلات محیط زیستی موجود ، ریشه در فقدان آگاهی لازم و ضعف فرهنگی در زمینه ارتباط انسان و طبیعت دارد و در واقع نوعی مشکل فرهنگی محسوب می شود، لذا نیازمند عزم ملی و بین المللی برای تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سطح اقشار مختلف جامعه است.

مهندس انوشیروانی افزود: ایجاد آگاهی در میان توده های مردم باعث تغییر نگاه ایشان نسبت به محیط زیست و بهبود رابطه آنها با محیط زیست می شود.

وی بیان کرد: آشنا کردن افراد در سطوح مختلف اجتماعی با اصول حفاظت از محیط زیست و ایجاد انگیزه های داوطلبانه برای حفاظت از آن می تواند مسئله تخریب و آلودگی محیط زیست را یک بار و برای همیشه حل کند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو