صدور ۱۴۳۰ مجوز پرواز فوق‌العاده برای نوروز ۹۶/گرانفروشی ممنوع! 
چاپ 

صدور ۱۴۳۰ مجوز پرواز فوق‌العاده برای نوروز ۹۶/گرانفروشی ممنوع!

hava

سخنگوی سازمان هواپیمایی‌کشوری از صدور مجوز بیش از ۱۴۳۰ پرواز فوق العاده داخلی و خارجی برای شرکت‌های هواپیمایی در ایام نوروز خبرداد.

به گزارشیمین  نیوز از  سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده افزود: دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی علاوه بر پروازهای برنامه ای با درخواست‌های صدور مجوز پروازهای فوق العاده شرکت‌ها موافقت کرده است.

وی ادامه داد: تاکنون مجوز ۳۹۲ پرواز فوق العاده و ۹۶۶۳ پرواز برنامه ای برای شرکت های هواپیمایی داخلی در مسیرهای داخلی و ۵۴۶ پرواز فوق العاده و ۱۴۱۲ پرواز برنامه ای در مسیرهای خارجی و برای شرکت های هواپیمایی خارجی ۴۹۸ پرواز فوق العاده و ۱۵۴۳ پرواز برنامه ای صادر شده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: با هرگونه گرانفروشی بلیت هواپیما برخورد خواهیم کرد زیرا حجم تقاضا برای استفاده از بخش هوایی افزایش یافته است و برهمین اساس هماهنگی‌های لازم با سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت و پلیس فتا برای برخورد جدی با هرگونه تخلف در ارائه بلیت توسط دفاتر و یا گرانفروشی بیرون از چهارچوبی که شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده، انجام شده است.

 به گفته جعفرزاده، دفاتر مجاز از نظر این سازمان برای فروش بلیت هواپیما دفاتری است که مجوز بند «الف» از سازمان را دریافت کرده‌اند و دفاتری که این مجوز را ندارند و دارای بند(ب) هستند صرفا مجاز به ارائه تور هستند.

وی گفت: متقاضیان برای جلوگیری از هرگونه مواجهه با ضرر و زیان ناشی از خرید بلیتی که هرگز صندلی پروازی برای آن در نظر گرفته نشده باید از مراکز مجاز بلیت را خریداری کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: نباید نرخ بلیت هواپیمای هر شرکت هواپیمایی به بهانه واسطه با نرخ اعلامی بر روی سایت آن شرکت افزایش یابد و تخطی از چنین قاعده ای از نظر سازمان هواپیمایی کشوری تخلف محسوب می شود.

گفتنی است که لیست دفاتر مجاز روی پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس WWW.cao.ir در دسترس و ثبت تخلفات احتمالی از همین طریق میسر است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو