در راستای تنویر افکار عمومی، طرح پیوند مهر ایران تبیین گردید 
چاپ 

در راستای تنویر افکار عمومی، طرح پیوند مهر ایران تبیین گردید

در پی انتشار نادرست و تقطیع شده برخی اخبار در خصوص طرح پیوند مهر که منجر به سوءبرداشت شده، بانک قرض الحسنه مهر ایران لازم می داند توضيحاتي را جهت تنویر افکار عمومی و رفع ابهامات ارایه دهد.

به گزارش اداره روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران، طرح “پیوند مهرایران” یک محصول بانکی است که مانند صدها محصول دیگر که توسط بانکهای مختلف طراحی و ارایه می شود، توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران و با اتکای صرف به منابع بانک و سپرده های مردمی طراحی شده است و به مشتریان متقاضی ارایه می شود.

این طرح هیچ ارتباط و شباهتی با تسهیلات ازدواج که توسط شبکه بانکی پرداخت می شود، ندارد و نباید با آن مقایسه شود. در واقع این طرح مخصوص افرادی طراحی شده که می توانند بخشی از درآمد خود را طی چند سال در بانک قرض الحسنه مهر، پس انداز کنند و سپس از مجموع اندوخته خود و تسهیلاتی که بانک در اختیار ایشان قرار می دهد برای کمک هزینه امر مقدس ازدواج و شروع زندگی مشترک، استفاده کنند.

در واقع این طرح به دنبال تشویق جوانان و خانواده ها به پس انداز کردن و برنامه ریزی مالی میان مدت تا بلندمدت برای ازدواج است و شرایطی را فراهم می کند که بدون نیاز به منابع دولتی و سایر منابع قرض الحسنه، تنها و تنها از محل تجمیع اندوخته های جوانان و مشارکت جمعی خود ایشان، تامین هزینه های ازدواج و شروع زندگی مشترک را برای آنها تسهیل کند.

 برخلاف تیتر مغرضانه برخی خبرگزاریها و  کانالهای خبری ، این تسهیلات هرگز برای ازدواج دوم نبوده و به هیچ وجه ازدواج دوم در تعریف طرح پیوند مهر قرار نمی گیرد. البته افرادی که به هر دلیلی تجربه تلخ شکست در زندگی مشترک را دارند و با تلاش و همت خود سعی در جبران شکست و تشکیل خانواده جدیدی دارند، و وظيفه جامعه است که از تلاش آنها حمایت کند، چنانچه بتوانند برای هدف خود پس انداز کنند به عنوان یک مشتری برای طرح پیوند مهر در بانک جذب خواهند شد و نه تنها از منابع دولتی و سایر منابع مردمی،  تسهیلاتی به ایشان تعلق نمی گیرد بلکه از محل پس اندازهای آنها به خود ایشان و دیگران، تسهیلات کمک هزینه ازدواج در قالب طرح پیوند مهر تعلق می گیرد.

در پایان مجددا تاکید می شود طرح پیوند مهر یک محصول مستقل بانکی است که جریان منابع و مصارف آن نیز مبتنی بر منابع مالی مشتریان بانک و کاملا مستقل از منابع دولتی است. البته چنانچه بانک بتواند در قالب مشارکت با نهادهای دولتی نظير وزارت ورزش و جوانان، منابع کمکی به این طرح تزریق کند، می تواند شرایط دریافت تسهیلات را برای مشتریان تسهیل کند یعنی مثلا دوره سپرده گذاری ایشان را کوتاه تر کند یا اینکه تسهیلات بیشتری به آنها بپردازد که طبیعی است در این صورت، چنین تسهیلاتی فقط به گروه های هدف موردنظر نهاد مربوطه تعلق می گیرد و شامل همه مشتریان بانک نخواهد بود.

درباره نویسنده

13495مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو