چقازردی: در سال اقتصاد مقاومتی بانک سپه کارنامه موفقی در حمایت از صنایع کوچک و متوسط ارایه داده است 
چاپ 

چقازردی: در سال اقتصاد مقاومتی بانک سپه کارنامه موفقی در حمایت از صنایع کوچک و متوسط ارایه داده است

مدیرعامل بانک سپه گفت: بانک سپه در سال اقتصاد مقاومتی کارنامه موفقی در حمایت از صنایع کوچک و متوسط از خود به جای گذاشته است .

محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه در مراسم معارفه دکتر حسینی عضو جدید هیأت مدیره این بانک که با حضور دکتر قضاوی معاون امور بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیران ارشد بانک سپه برگزار شد ضمن تشکر از وزیر امور اقتصاد و دارایی و معاون وی در اعتماد به بانک سپه و نگاه آنان به درون این بانک برای انتخاب مدیران اظهار داشت: حمایت وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی و مسئولین محترم وزارتخانه و مقامات محترم بانک مرکزی از نظام بانکی خصوصا بانک های دولتی و فراهم کردن شرایط لازم برای افزایش سرمایه و استحکام ترازنامه آنها جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما بانک محور است گفت: تقویت بانک ها برای بالا بردن توان تسهیلات دهی آنها از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

چقازردی در ادامه با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی بانک سپه افزود : این برنامه با توجه به شاخص ها و مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی همچنین برنامه عملیاتی ابلاغی از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی و بر مبنای ظرفیتهای بانک سپه تدوین و به مرحله اجرا در آمد.

رئیس هیأت مدیره بانک سپه با بیان اینکه شرایطی فراهم شد تا برنامه جامع عملیاتی بانک سپه توسط تمام همکاران مورد مطالعه قرار گیرد اظهار داشت: به واسطه همراهی و تلاش مجدانه همه همکاران عمده اهداف برنامه سال جاری به خوبی محقق شد به نحوی که این موفقیت به خوبی خود را در شاخص های بانک نشان داد.

 

* هیچ اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشتیم

مدیرعامل بانک سپه این بانک را یکی از منضبط ترین بانک های کشور عنوان کرد و گفت: تا این لحظه هیچگونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی طی سال جاری نداشته ایم.

وی افزود: بانک سپه جزو معدود بانک هایی است که خط اعتباری اخذ شده از بانک مرکزی را بصورت منظم باز پرداخت کرده است.

چقازردی گفت: میزان خط اعتباری بانک سپه که سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد ریال بوده است امروز به حدود ۴۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.

رئیس هیأت مدیره بانک سپه در ادامه با اشاره به نقش این بانک در اجرای پروژه های استراتژیک ملی همچنین کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: بانک سپه از ابتدای سال اقدام به شناسایی بیش از ۱۱۲۰ واحد کوچک و متوسط تولیدی کرد.

وی افزود: این واحد ها توسط بانک سپه با اختصاص بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال تامین مالی شد.

چقازردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این بانک در راستای فعالیت های ارزی پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات و اجرای برجام گفت: تمام شعب خارج از کشور بانک سپه همچون فرانکفورت ، رم ، پاریس و بانک مستقل لندن چه به لحاظ نیروی انسانی و چه از لحاظ سیستم نرم افزاری و سخت افزاری بروز شد و زمینه حضور قدرتمند آنها فراهم گردید.

 

* گذر از مرز ۵ میلیارد دلاری فعالیت ارزی در پایان سال جاری

وی حجم فعالیتهای ارزی بانک سپه در سال جاری را ۴.۲ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود:ان شاالله تا پایان سال حجم مبادلات ارزی بانک سپه از امروز ۵ میلیارد دلار خواهد گذشت.

رئیس هیات مدیره بانک سپه گفت: در حوزه منابع نیز بانک سپه جزو بانک های موفق بوده به طوریکه مقایسه میزان رشد منابع طی سه سال گذشته با امسال به خوبی بیانگر روند رو به رشد قابل توجه در سال جاری است.

وی افزود: حفظ منابع و جلوگیری از خروج آن با کمترین هزینه جزو کارهای قابل توجه و سختی بود که با تلاش همکاران در سال جاری محقق شد.

چقازردی اظهار داشت: مسئولیت خطیر عاملیت تامین مالی پروژه های مهم همچون مهار آبهای مرزی از سه سال پیش به بانک سپه واگذار شد.

مدیرعامل بانک سپه از دیگر پروژه های مهم ملی که با عاملیت بانک سپه اجرایی شده را پالایشگاه گاز بید بلند عنوان کرد و گفت: این پروژه عظیم از طریق بزرگترین طرح سندیکایی بانکی کشور با عاملیت و مسئولیت بانک سپه به مرحله اجرا درآمد.

وی گفت: در مرحله اول بانک سپه در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به گشایش اعتبار یک میلیارد دلاری طرح کرد که در نوع خود اقدامی بی نظیر بود.

 

* تعیین تکلیف پرونده ۴ هزار میلیارد ریالی مطالبات معوق

رئیس هیأت مدیره بانک سپه در ادامه با اشاره به تلاش این بانک برای وصول مطالبات معوق اظهار داشت: در هیات مدیره کمیسیون عالی وصول مطالبات معوق تشکیل شد تا با جدیت کامل نسبت به تعیین تکلیف و وصول مطالبات معوق بانک اقدام شود.

وی با بیان اینکه جلسات این کمیسیون به شکل مرتب تشکیل می شود افزود: بیش از ۱۰۰ پرونده مهم در این کمیسیون مورد رسیدگی جدی قرار گرفت و مطالبات آن تعیین تکلیف شد.

رئیس هیأت مدیره بانک سپه نسبت مطالبات معوق بانک سپه را ۱۰.۶۶ درصد عنوان کرد و گفت : این نسبت در ابتدای سال ۱۱.۶۶ درصد بود.

چقازردی ابراز امیدواری کرد که نسبت مطالبات معوق بانک در پایان اسفند به زیر ۱۰درصد کاهش یابد.

 

* اعتقاد به شفافیت حساب ها در بانک سپه وجود دارد

وی افزود: بانک سپه هیچ اعتقادی به حساب سازی ندارد لذا تمام آمار ارائه شده واقعی است و صورتهای مالی بانک کاملا شفاف تنظیم می شود.

مدیر عامل بانک سپه در ادامه با تشکر مجدد از وزیر و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در اعتماد به مدیران بانک سپه اظهار داشت: دکتر حسینی از همکاران بسیار پر تلاش و ساعی است که از بدو شروع فعالیت خود در بانک ضمن تطبیق سریع خود با مجموعه بانک سپه بسیار حرفه ای عمل کرد ومنشا اثرات فراوان بود.

وی افزود: بانک سپه سرشار از نیروی انسانی مجرب و متعهد و تلاشگر است و مدیران لایق و توانمند بانک از توان لازم برای پذیرش پستهای کلیدی در داخل و خارج از بانک سپه برخوردارند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو