چقازردی/بانک سپه آماده گسترش مراودات بانکی با بانک های عراقی است 
چاپ 

چقازردی/بانک سپه آماده گسترش مراودات بانکی با بانک های عراقی است

مدیرعامل بانک سپه در دیدار با سفیر عراق از علاقمندی نخستین بانک ایرانی برای گسترش مراودات و تعاملات بانکی با این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمد کاظم چقازردی در دیدار با سفیر عراق در ایران با بیان اینکه از گسترش همکاری و ارائه خدمت بین دو کشور استقبال می کنیم افزود: بانک سپه از بدو تأسیس یک بانک دولتی بوده و به ارائه خدمت به ملت شریف ایران پرداخته و در سطح بین المللی نیز حضوری فعال دارد.

وی با بیان اینکه یکسال از خروج این بانک از تحریم می گذرد اظهار داشت: در این یکسال شعب خارج از کشور بانک سپه تجهیز شده و تاکنون بانک سپه حدود ۵ میلیارد دلار فعالیت ارزی داشته است.

رییس هیات مدیره با بیان اینکه بانک سپه در تامین مالی پروژه های استراتژیک از محل صندوق توسعه ملی جزو بانک های برتر کشور است، گفت: همچنین این بانک، از نظر تأمین سرمایه پایه و شاخص های مالی از بانک های قوی و مستحکم کشور محسوب می شود.

مدیرعامل بانک سپه خاطر نشان کرد: بخشی از پروژه های بزرگ کشور از طریق شرکت سرمایه گذاری امید که عمده سهام آن متعلق به بانک است انجام شده و این سرمایه گذاری ها در حوزه های پتروشیمی، سیمان، فولاد، نیروگاه و شرکت های کارگزاری سهام و صرافی بوده و پرتفوی متنوع و ارزشمندی برای شرکت امید ایجاد کرده است.

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه این بانک دارای یکی از غنی ترین موزه های سکه در جهان است و حدود ۲۱ هزار سکه قدیمی در آن نگهداری می شود از سفیر عراق برای بازدید از این موزه دعوت نمود.

سفیر عراق: علاقمند گسترش مراوده با بانک سپه هستیم

 

سفیر عراق در ایران گفت: علاقمند گسترش مراودات مالی با بانک سپه هستیم و این اتفاق در حال اجرایی شدن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، راجح الموسوی با تشکر از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک سپه این بانک را جزو بهترین بانک های ایران عنوان کرد.

وی از علاقمندی کشورش برای توسعه تعاملات بانکی با بانک سپه خبرداد و گفت: بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب باید بگویم که صدام با ۸ سال جنگ نتوانست مانع از پیوند دو ملت ایران و عراق شود.

سفیر عراق در ایران با بیان اینکه احساس می کنم در کشور خودم هستم اظهارداشت: ایران و عراق منافع و مصالح مشترک دارند و روابط آنها فراتر از روابط استراتژیک است.

راجح الموسوی گفت: روابط اقتصادی و تجاری ایران و عراق بر برادری و صمیمت این دو کشور استوار است. همانطور که روابط بین دو کشور مستحکم است.

سفیر عراق در ایران با تشریح نقش ایران در منطقه گفت: مجامع بین المللی باید بدانند که ایران باعث آرامش منطقه است.

وی با اشاره به مشترکات دو کشور به لحاظ دینی و مذهبی گفت: حسن روابط ایران و عراق، تأثیرات مثبتی بر منطقه و جهان خواهد داشت.

سفیر عراق در ایران گفت: سالانه تعداد زائران به عراق بیشتر می شود و افزایش سالانه این استقبال ، منابع ارزی ما نزد بانک سپه را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه تمرکز من در بازگشت به بغداد بر گسترش روابط بازرگانی و بانکی با ایران است ، به توجه ایران و عراق به توسعه مناطق آزاد و افزایش همکاریها از این مسیر اشاره کرد و گفت: ما در تلاش هستیم در این مسیر قدم های بیشتری برداریم.

وی در پایان اظهار داشت: آینده روشنی را در تداوم این همکاری ها می بینم.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو