رشد ۹۰ درصدی خطای صادرکنندگی در تراکنش‌ها 
چاپ 

رشد ۹۰ درصدی خطای صادرکنندگی در تراکنش‌ها

banki

شاپرک جدیدترین آمار تراکنش های موفق و ناموفق الکترونیکی را اعلام کرد.

بر اساس آمار شرکت شاپرک در دی‌ماه سال ۹۵ سهم تراکنش‌های موفق ۹۰٫۷۴ از کل تراکنش‌های شاپرکی شبکه بانکی است که معادل ۱ میلیارد و ۸۹ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۳۲۰ تراکنش موفق بوده است و تراکنش‌های ناموفق با سهم ۹٫۲۶ درصدی معادل ۱۱۱ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۸۷۳ بوده است.

در حال حاضر در شبکه پرداخت الکترونیک کارتی خطاها در تراکنش‌های ناموفق به ۵ گروه خطای صادرکنندگی، خطای پذیرندگی، خطای شاپرکی، خطای کاربری و خطای کسب‌وکار طبقه‌بندی می‌شوند.

بر این اساس در دی‌ماه ۹۵ خطای صادرکنندگی در تراکنش‌های ناموفق با رشد بی‌سابقه ۹۰ درصدی نسبت به ماه گذشته مواجه شده درصورتی‌که خطای کاربری با کاهش ۹٫۱ درصدی را پشت سر گذاشته است . همچنین خطای شاپرکی نیز با کاهش ۲۳ درصدی نسبت به ماه مواجه شده ضمن اینکه تراکنش‌های ناموفق در کل تنها ۰٫۴۴ درصد کاهش داشته است.

همچنین بر اساس آمار سهم انواع خطاها از کل تراکنش‌های موفق بیانگر این است که خطای کاربری با سهم ۸۱٫۲۴ درصدی هنوز در صدر جدول قرار دارد و جایگاه دوم به خطای های صادرکنندگی با سهم ۱۶٫۲۴ درصدی تعلق دارد و خطای شاپرکی با سهم ۰٫۲۲ درصدی کمترین میزان خطا در کل تراکنش‌های ناموفق را به خود اختصاص داده است.

همچنین بر اساس شاخص میزان تراکنش ناتمام رخ‌داده در شبکه الکترونیک پرداخت‌کارتی بیانگر افزایش ۲٫۸۰ درصدی تعداد تراکنش‌های ناتمام در دی‌ماه به نسبت ماه گذشته دارد و تعداد کل تراکنش‌ها نیز ۱٫۹۱ درصد افزایش داشته است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو