بانک تجارت مدارس جدید احداث می کند 
چاپ 

بانک تجارت مدارس جدید احداث می کند

بانک تجارت احداث مدارس جدید در سواحل مکران ، سرباز و الیگودرز را در دستور کار خود قرار داد .

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت ، ابراهیم کاظم پور ، سخنگوی این بانک در حاشیه نشست خبری مدیران ارشد بانک تجارت با اصحاب رسانه گفت:  بانک تجارت مدارس جدیدی را در استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و لرستان با هدف توسعه فضا و فرصت های آموزشی در مناطق کمتر بهره مند احداث خواهد کرد .

وی با تاکید بر اینکه بانک تجارت به تازگی اقدامات گسترده ای را در زمینه ارتقا کیفیت آموزش انجام داده است افزود : در سال ۹۵ طرح نصب و راه اندازی تجهیزات مدارس مناطق زلزله زده استان های آذربایجان شرقی و بوشهر به پایان رسید و اکنون بیش از ۷۰ مدرسه در این استان ها از تجهیزات آموزشی الکترونیکی شامل لپ تاپ ، ویدئوپروژکتور و پرده پروژکتور استفاده می کنند .

کاظم پور با اشاره برنامه مدون بانک تجارت در شناسایی مناطق کمتربهره مند در حوزه آموزش گفت :  بانک تجارت با تطبیق ایفای مسوولیت اجتماعی  های خود با آرمان های جهانی توسعه پایدار ، کیفیت آموزش که هدف چهارم آرمان های جهانی توسعه پایدار محسوب می شود را دستور کار خود قرار داده و در همین راستا اقدام به ساخت مدرسه شش کلاسه شهدای بانک تجارت در منطقه ریگدان شهرکاکی در شهرستان دشتی استان بوشهر کرد . این مدرسه  پذیرای ۷۵ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرکاکی است .

در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی سران دولتها با تصویب دستور کار ۲۰۳۰ بر تعیین مسیری به سوی توسعه پایدار توافق کردند. این دستورکار که حاوی ۱۷ آرمان و ۱۶۹ هدف است اهداف عمیاتی کمی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی توسعه پایدار در نظر گرفته که باید تا سال ۲۰۳۰ تحقق یابند. اجرای برنامه آرمان‌های جهانی توسعه پایدار از شهریور ۹۵ همزمان با افتتاح هفتاد و دومین نشست مجمع جهانی ملل متحد در ایران آغاز شده است.

گفتنی است بانک تجارت پس از زلزله سال ۹۱ طرح حمایت از مدارس  مناطق زلزله زده را با مشارکت در ساخت  مدرسه ۹ کلاسه امید فردا  شهرستان اهر آغاز کرد . این بانک تاکنون ۲۹ مدرسه در سراسر کشور احداث کرده است .

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو