جدید ترین اخبار بانک صنعت و معدن 
چاپ 

جدید ترین اخبار بانک صنعت و معدن

 

انجام طرح توسعه ، شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران به یکی از بزرگترین تولید کنندگانL.A.B دنیا تبدیل می شود

نجارزاده نماینده بانک صنعت و معدن در مجمع شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران گفت: با انجام طرح توسعه این شرکت، ١٠٠ هزار تن به ظرفیت موجود تولید الکیل بنزن خطی(L.A.B) افزوده خواهد شد که شرکت یاد شده را به یکی از بزرگترین تولید کنندگان (L.A.B) دنیا تبدیل می کند.

وی در مجمع عمومی سالیانه شرکت سرمایه گذاری شیمیایی ایران که در تاریخ ٢۴ بهمن ماه سال جاری با حضور اکثریت سهامداران، اعضای هیات مدیره ، مدیرعامل ، حسابرس قانونی ، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد ازاظهار نظر مطلوب حسابرس قانوی از عملکرد مالی این شرکت یاد کرد.

نجارزاده در ادامه با تاکید بر این که شرکت یاد شده همواره از شرکت های دوستدار محیط زیست بوده و با بازسازی و نوسازی فرایندها و خطوط فنی خود به این مهم جامه عمل پوشانده اعلام کرد شرکت سرمایه گذاری شیمیایی ایران در راستای خرید دانش فنی در ارتباط با طرح توسعه خود با شرکت یونیورسال اویل پروداکتس(U.O.P) به عنوان یکی از شرکت های مطرح در زمینه توسعه و انتقال فن آوری های مرتبط با پالایش نفت ، پردازش گاز و تولید محصولات شیمیایی قراردادی منعقد کرد.

گفتنی است با خرید دانش فنی یاد شده یکی از فرایندهای قدیمی تولید ( L.A.B )از چرخه تولید حذف و موجب افزایش صادرات این محصول به بازار کشور های اروپایی خواهد شد.

 

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: اندیشه جهانی و نوآوری در کار ٢ عامل اصلی موفقیت شرکت های مشاوره ای بزرگ جهان

 

افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت : اندیشه جهانی و نوآوری در کار ٢ عامل اصلی موفقیت شرکت های مشاوره ای بزرگ جهان است و رعایت و به کار بردن این دو عامل موفقیت و روند رو به رشد شرکتهای مشاوره ای را تضمین می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن ، افخمی که در مراسم آغاز آیین دهمین سالگرد فعالیت کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری در سالن میلاد سازمان انرژی اتمی سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود : در مرکز مالی لندن روزانه دستکم یک میلیون و ۵٠٠ هزار نفر خدمات مالی خود را به دورترین نقاط جهان ارایه می کنند که عامل موفقیت آنان محدود نشدن به یک منطقه و مجهز بودن به دانش روز است.

افخمی تصریح کرد : بر مبنای قاعده ای که وجود دارد اگر سازمان ها خود را به روز نکنند از دور بازار خارج می شوند وبانکها هم از این قاعده کلی مستثنی نیستند. باید تحولات بانکی دنیارا شناخت و با آن همراه و سازگار شد .برای ماندگاری ، بانکها نیازمندآگاهی از قواعد مورد استفاده بانک های بزرگ دنیا هستند .

وی در خصوص وضعیت بانکهای توسعه ای دردنیاتصریح کرد : نتیجه مطالعات تطبیقی بیانگر این موضوع است که بانک های توسعه ای همه کارها را به تنهایی انجام نمی دهند. خیلی از کارها را می توان برون سپاری کرد، با این رویکرد نه تنها ظرفیت بانک افزایش می یابد بلکه هزینه و قیمت تمام شده خدمات پایین می آید.

افخمی با اشاره به اینکه ما به دنبال تفکر تمرکزگرایی نیستیم، تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف به سمت گسترش شبکه ارتباطی و استفاده از خدمات تخصصی حرکت می کنیم. همانند بانک های پیشرو که با دیگران کار می کنند و از خدمات آنها استفاده می کنند. بدیهی است که همه کارها بطور متمرکز در سیستم بانکی، سامان نمی یابد. یکی از این کارها استفاده از شبکه خدمات مشاوران سرمایه گذاری است. که از قبل این تفکر در بانک بوده،و دوره کنونی کمی پررنگ تر هم شده است . در اغلب طرح ها از امکان سنجی و دانش مشاورینی که در حوزه تکنولوژی، مالی و اقتصاد بازار صاحب‏نظر هستند، استفاده می کنیم. از طرف دیگر برون سپاری امکان سنجی باعث شده که پاسخگوی تعداد بیشتری از متقاضیان که به دنبال تسهیلات هستند، باشیم. بد نیست به این مثال اشاره کنم که سابق بر این در حمل و نقل ریلی، یک لوکوموتیو، بیست واگن را دنبال خود می کشید اما حالا هر واگن برای خودش موتور محرکه دارد. علت تغییر سیستم به روش غیرمتمرکز چیست؟ این است که احتمال توقف را کم کند، ریسک را کاهش دهد و ظرفیت را بالا ببرد، به نظر می آید چنین مثالی برای بانک هم مصداق دارد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تصریح کرد : تعداد پروژه هایی که به نتیجه رسیدند و اشتغالی که ایجاد می شود، بخشی از یک کار گروهی است که ما و مشاوران در کنار هم به ثمر رساندیم. بانک بیشتر به سیاست گذاری و ممیزی در کار مشاوران می‏پردازد و نتیجه هم نسبتاً خوب شده است و کشور از آن منفعت می برد زیرا رونق اشتغال و رفع بیکاری جوانان را به دنبال دارد. طی کردن مسیری که ترسیم کردم آسان نبوده و نیست اما در سایه همکاری، کار گروهی و هم‏افزایی نتیجه بسیار خوب است.

 

افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی کرمانیان با تسهیلات بانک صنعت و معدن

 

نیروگاه سیکل ترکیبی کرمانیان که با تسهیلات بانک صنعت و معدن به مرحله بهره برداری رسیده در هفته جاری و طی مراسمی باحضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن این شرکت که ٢٠٠ میلیون یورو تسهیلات از بانک یاد شده دریافت کرده در سال اول بهره برداری ۴٨۴ مگاوات انرژی الکتریکی تولید خواهد کرد.

نیروگاه کرمانیان در کیلومتر ١٠ جاده سیرجان به کرمان ایجاد شده و برای ١٢٢ نفر در این منطقه کمتر توسعه کشورمان اشتغال مستقیم ایجاد می کند.

گفتنی است بانک صنعت و معدن با تامین مالی ٣ میلیارد و ١٣١ میلیون دلاری برای ١٣ طرح بزرگ و ٢٢ طرح مقیاس کوچک مصوب ، جاری و به بهره برداری رسیده طرح های نیروگاهی نقش راهبری در اعطای تسهیلات به این بخش از صنایع زیربنایی کشورمان داشته است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو