مشارکت بانک ملی ایران در تولید واکسن فلج اطفال 
چاپ 

مشارکت بانک ملی ایران در تولید واکسن فلج اطفال

با موافقت سازمان بهداشت جهانی، تولید واکسن فلج اطفال برای تامین نیاز کشورهای منطقه به شرکت دانش بنیان شفا دارو وابسته به بانک ملی ایران واگذار شد .
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران ، طی مراسمی با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی و مصطفی قانعی ریاست مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران تفاهم نامه تولید واکسن فلج اطفال بین این انستیتو و شرکت دانش بنیان شفا دارو منعقد شد .
قانعی با اشاره به وجود کانون های آلوده بیماری فلج اطفال در کشورهای همسایه گفت : طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی، کشورمان به عنوان سازنده این واکسن انتخاب شده است.
وی افزود : انستیتو پاستور با تعاملی که با شرکت شفا دارو وابسته به بانک ملی ایران دارد، قرار است ساخت این واکسن را آغاز و در بازه زمانی مشخص ، واکسن فلج اطفال به نظام ایمن سازی کشور تزریق و جایگزین خوراکی آن شود.
همچنین در این مراسم منصور سمیعی مدیرعامل شرکت دانش بنیان شفا دارو با بیان اینکه پروتکل درمانی جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) مبنی بر استفاده این واکسن به صورت تزریقی است گفت: تولید این واکسن برای پوشش دادن کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان و سایر کشورهای آلوده خواهد بود که امیدواریم ظرف یک تا ۲ سال آینده واکسن فلج اطفال در ایران تولید و به بهره برداری برسد.

درباره نویسنده

9153مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو