عملیات اجرایی طرح پیوند مهر ایران در شعب سراسر کشور آغاز شد 
چاپ 

عملیات اجرایی طرح پیوند مهر ایران در شعب سراسر کشور آغاز شد

مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در حاشیه نشست خبری که به مناسبت ایام ا… دهه فجر برگزار شد با توجه به رویکرد دولت در حوزه ازدواج، سیاست های وزارت اقتصاد و تاکیدات بانک مرکزی به این مقوله مهم، از عملیاتی شدن طرح پیوند مهر ایران با هدف تسهیل در تامین مالی هزینه های ازدواج جوانان خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری بیان داشت: طرح پیوند مهر ایران از مهم ترین طرح هایی است که بانک قرض الحسنه مهر ایران از یک ماه پیش فاز مطالعاتی آن را آغاز نموده و دستورالعمل آن در شعب سراسر کشور عملیاتی شده است.

وی افزود: باتوجه به بالارفتن سن ازدواج و همچنین تبعات و ناهنجاری هایی که در اجتماع به همراه دارد، درحال حاضر بحث ازدواج جوانان یکی از دغدغه های اصلی نظام و خانواده هموطنان می باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: اهمیت این موضوع باعث شد تا بانک قرض الحسنه مهر ایران در این زمینه طرحی را ارائه دهد که با مشارکت خانواده ها و مردم، بتوانیم بزرگترین دغدغه که همان تامین مالی هزینه های ازدواج است را تا حدودی برطرف نماییم.

وی تصریح کرد: با رویکرد دولت در این حوزه، سیاست های وزیر محترم اقتصاد و دیدگاه رئیس کل بانک مرکزی به این مقوله مهم، از بانک قرض الحسنه مهر ایران خواسته شد تا در این زمینه تمهیداتی را بیاندیشد.

اکبری خاطرنشان کرد: طرح “پیوند مهر ایران” در همین راستا و به مناسبت دهه مبارکه فجر به شعب بانک در سراسر کشور ابلاغ شد و بر اساس آن متقاضیان می توانند با مراجعه به شعب از امتیاز این نوع تسهیلات بهره مند گردند.

وی با اشاره به ویژگی های این طرح بیان داشت: باتوجه به اینکه زمان ازدواج برای خانواده ها قابل پیش بینی است، متقاضیان با ایجاد هم افزایی از طریق مشارکت در این طرح می توانند به پرداخت این تسهیلات کمک نمایند.

مرتضی اکبری ضمن تاکید بر اجرای این طرح در ۲ فاز مجزا در فاصله زمانی ۱تا۳ سال و همچنین ۵تا۱۰سال، تحت عنوان طرح پیوند مهر یکم و دوم بیان داشت: دراین طرح ها نیاز است تا متقاضی، نزد بانک قرض الحسنه مهر ایران افتتاح حساب نماید و گردش حساب خود را تا حد مورد نظر نزد بانک متمرکز کند. در این طرح نیازی به سپرده گذاری مبلغ مشخصی نیست و تنها از محل رسوب ایجاد شده امتیازاتی برای فرد ایجاد می گردد.

وی افزود: در طرح پیوند یکم مهر ایران باتوجه به امتیازات ایجادشده در بازه زمانی یک تا سه سال، فرد متقاضی می تواند مبلغ ۳۵ الی ۴۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴درصد دریافت نماید.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: در طرح دوم میزان رسوب حاصل از گردش حساب پایین تر است اما بازه زمانی بیشتری برای آن در نظر گرفته شده که بین ۵ تا ۱۰ سال است و مبلغ تسهیلات پرداختی در این طرح بین ۴۰ تا۸۰ میلیون تومان می باشد.

وی با اشاره به محدودیت های بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و تعیین سقف ۱۵میلیون تومانی برای آن گفت: باتوجه به سقفی که در حال حاضر برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده است و همچنین اهمیت مقوله ازدواج جوانان برای جامعه، بانک قرض الحسنه مهر ایران این نوع تسهیلات را براساس امتیاز ایجاد شده به زوجین و به اعضای درجه اول خانواده آنان پرداخت می نماید.

درباره نویسنده

12769مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو