زمزمه گرانی خودرو 
چاپ 

زمزمه گرانی خودرو

افزایش قیمت مواد اولیه و گرانی اخیر دلار زمزمه درخواست جدید خودروسازان از شورای رقابت برای افزایش مجدد قیمت خودرو را مطرح کرده است.

به گزارش تسنیم، در هفته‌های اخیر بازار راکد اقتصاد کشور با نوسانات جدید قیمت ارز روبه‌رو شده به‌نحوی که نرخ ارز از مرز ۴هزار تومان گذشته و همین امر تأثیرات خود را بر قیمت انواع کالاهای داخلی گذشته است.

البته کنار تغییرات قیمت دلار وضعیت بازار جهانی هم بر افزایش قیمت آهن اثر گذاشته و همین امر باعث شد تا بسیاری از صنایع که مواد اولیه خود را از محل واردات تأمین می‌کردند با مشکلات متعددی روبه‌رو شوند. میان صنایع کشور امروز قطعه سازان با افزایش قیمت انواع ورق‌های فولادی، آهن و مواد پتروشیمی برخورد کرده‌اند که همین امر قیمت تمام‌شده محصولات را برای آنها افزایش داده است. از طرف دیگر طلب آنها از خودروسازان هم در زمان مقرر پرداخت نمی‌شود که این موضوع کاهش نقدینگی را برای تولیدکنندگان این بخش به وجود آورده است.

به‌اعتقاد قطعه سازان با این وضعیت امکان فعالیت وجود ندارد و باید قیمت‌های خرید قطعات از سوی خودروسازان افزایش پیدا کند. از طرف دیگر خودروسازان هم با توجه به مصوبه شورای رقابت امکان افزایش قیمت محصولات را ندارند. اما شنیده شده، با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، خودروسازان در صددند درخواست جدیدی را برای دریافت مجوز افزایش قیمت به شورای رقابت ارسال کنند.

نوری یکی از قطعه سازان در همین ارتباط به تسنیم می‌گوید: در صورت استمرار این شرایط در خوش‌بینانه‌ترین حالت باید افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی در قیمت خودرو صورت گیرد تا گرانی مواد اولیه از آن طریق جبران شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو