رئیس روابط عمومی بانک مسکن خبرداد/افتتاح 89 هزار و 139 فقره حساب صندوق یکم تا 13 مهر 
چاپ 

رئیس روابط عمومی بانک مسکن خبرداد/افتتاح ۸۹ هزار و ۱۳۹ فقره حساب صندوق یکم تا ۱۳ مهر

رئیس روابط عمومی بانک مسکن از افتتاح ۸۹ هزار و ۱۳۹ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بازه زمانی یک سال و چهار ماه از زمان تاسیس این صندوق خبرداد.

به گزارش یمین نیوز از  روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی با تشریح آمار افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم گفت: از ابتدای تاسیس این صندوق از خرداد سال گذشته تا ۱۳ مهر امسال ۸۹ هزار و ۱۳۹ فقره حساب توسط متقاضیان در شعب بانک مسکن سراسر کشور افتتاح شده است.

وی افزود:مانده حساب‌های افتتاحی صندوق پس انداز یکم تا ۱۳ مهر به تفکیک در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر۴۶ هزار و ۱۶۷ فقره، در تهران۲۳ هزار و ۸۱۷ فقره و در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر نیز ۱۹ هزار و ۱۵۵ فقره است.

رییس روابط عمومی بانک مسکن با اشاره به اینکه نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در ابتدای تاسیس در خردادماه سال گذشته ۱۴ درصد بود، ادامه داد: هر چند این نرخ یکی از پایین‌ترین نرخ های سود در نظام بانکی تلقی می‌شد اما بانک مسکن با توجه به هدف تقویت رژیم پس‌انداز همواره در جهت کاهش نرخ سود تلاش کرد تا اینکه این نرخ طی سه مرحله در اسفند سال ۹۴به ۱۳ درصد، پانزدهم تیرماه سال جاری به ۱۱ درصد و از شهریورماه نیز به ۹.۵ درصد کاهش یافت.

ایزدی به روند رشد متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن اشاره کرد و ادامه داد: طبق محاسبات انجام شده میزان افتتاح حساب این صندوق از بدو تاسیس تا خردادماه امسال تقریبا در هر ماه بین ۳ هزار تا ۴ هزار فقره بود که

با کاهش نرخ سود به ۱۱ درصد روند صعودی افتتاح حساب در این صندوق آغاز شد به طوریکه از حدود ۵۰۰۰ فقره افتتاح حساب به ۶ هزار و ۷۴۲ فقره افتتاح حساب افزایش یافت.

رئیس روابط عمومی بانک مسکن اظهار کرد: روند صعودی افزایش متقاضیان برای افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم ادامه یافت تا اینکه این میزان در بازه زمانی ۱۸ تیر تا ۱۷ مرداد به ۹ هزار و ۶۲۴ فقره رسید.

وی به وضعیت افتتاح حساب در صندوق پس انداز یکم بعد از تک رقمی شدن نرخ سود از شهریور نیز اشاره کرد و گفت: دستورالعمل اجرایی کاهش نرخ سود تسهیلات از ۱۳ شهریور به تمام ۱۲۵۵ شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شد که طبق بررسی‎‌های صورت گرفته از ۱۸ مرداد تا ۱۷ شهریور ۵ روز پس از تک نرخی شدن نرخ سود، میزان افتتاح حساب در صندوق دو رقمی شد و در این بازه زمانی به ۱۳ هزار و ۳۱۵ فقره رسید.

وی تصریح کرد: به تناسب روند کاهشی نرخ تورم، نظام بانکی نرخ سود سپرده‌ها و نرخ سود تسهیلات را کاهش داد و بانک مسکن نیز به تبع آن روند کاهشی نرخ سود تسهیلات صندوق یکم را آغاز کرد تا خوشبختانه نرخ سود تسهیلات پس از ۲۵ سال از محل صندوق یکم تک رقمی شد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو