رئیس کل بانک مرکزی /همکاری بانک‌های غربی با ایران رضایت‌بخش نیست 
چاپ 

رئیس کل بانک مرکزی /همکاری بانک‌های غربی با ایران رضایت‌بخش نیست

رئیس کل بانک مرکزی درباره وضعیت همکاری بانک‌های غربی با بانک‌های ایرانی در دوران بعد از اجرای برجام گفت: شرایط موجود نسبت به انتظاراتی که قبل از برجام وجود داشت، رضایت‌بخش نیست.

ولی  الله سیف در گفتگوی اختصاصی با صدا و سیما در حاشیه سفر رئیس جمهور به کشورهای جنوب شرق آسیا در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضع سوئیفت و همکاری بانکهای کشورهای غربی با بانک های ایرانی گفت: شرایط موجود نسبت به انتظاراتی که قبل از برجام وجود داشت رضایت بخش نیست .

رئیس کل بانک مرکزی افزود : واقعیت این است که نسبت به قبل از برجام ، وضعیت متفاوت شده ، روابط بانکی نسبتاً مناسبی ایجاد شده و مشکلات تجارت خارجی ما را همین میزان از ارتباطات بانکی تا حدودی حل می کند.

سیف در عین حال تاکید کرد: نمی توان این شرایط را به عنوان عادی سازی روابط بانکی تلقی کرد .

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی و خود بانک ها، علاقمندی لازم را برای همکاری با بانک های ایرانی دارند گفت : منتها آمریکا تعهداتی را که در برجام پذیرفته ، هنوز به صورت کامل عملیاتی نکرده و در حقیقت به دلیل نگرانیهایی که بانک های غربی و اروپایی از برخوردهای بعدی آمریکا دارند ، برای برقراری ارتباط با نظام بانکی ایران دارای نگرانی و تردیدند.

سیف افزود : باید اطمینان بخشی مناسبی صورت گیرد تا این بانک ها بتوانند به راحتی با بانک های ایرانی روابط برقرار کنند زیرا از گذشته های دور روابط خوبی با آنها داشتند و عموماً خاطره های خوبی از همکاری با بانک های ایرانی در اروپا وجود دارد .

وی تصریح کرد : هیچ گونه سابقه منفی یا عدم پرداخت و مطالبات غیر وصول در سابقه همکاری بانک های ایرانی با بانک های غربی وجود ندارد .

سیف با اشاره به علاقمندی بانک های اروپایی برای همکاری بانکی با بانکهای ایرانی ابراز امیدواری کرد با اجرای مسئولیت هایی که آمریکا بر عهده گرفته در آینده نزدیک این شرایط ایجاد شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو