مردم کم فروشی بنزین را گزارش دهند 
چاپ 

مردم کم فروشی بنزین را گزارش دهند

bevvvشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از مردم درخواست کرد تا کم فروشی بنزین را به شماره ۰۹۶۲۷ گزارش دهند.

داوود عربعلی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: پیش بینی می شود در روزهای آینده که به پایان سفرهای تابستانی نزدیک می شویم، مصرف بنزین به ۹۵ تا ۱۰۰ میلیون لیتر در روز افزایش یابد که البته برای تامین آن مشکلی وجود ندارد.

وی درباره کم فروشی بنزین در برخی جایگاه های عرضه سوخت، افزود: احتمال می رود در برخی جایگاه های عرضه سوخت، کم فروشی صورت گیرد که البته به ندرت چنین مشکلی روی می دهد.

وی افزود: نظارت های متعددی بر توزیع بنزین در جایگاه های عرضه سوخت انجام می شود به طوری که احتمال وقوع تخلف را کاهش داده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تشریح روند نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت، گفت: کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به طور مرتب از جایگاه ها بازدید و نازل های سوخت را بررسی می کنند.

عربعلی گفت: همچنین کارشناسان سازمان ملی استاندارد نیز هر سه ماه یکبار به جایگاه های عرضه سوخت مراجعه و با ظرف های مخصوص و استاندارد، وضع نازل ها و مقدار تحویل سوخت ازسوی آنها را آزمایش می کنند.

وی درباره چگونگی پیگیری شکایت های مربوط به کم فروشی بنزین گفت: هرگاه مردم با چنین مشکلی روبرو شدند می توانند موضوع را با شماره تلفن ۰۹۶۲۷ اطلاع دهند که به سرعت و کمتر از ۷۲ ساعت، موضوع پیگیری شده و نتیجه به شاکیان گزارش داده می شود.

این مسئول صنعت نفت افزود: همه جایگاه های عرضه سوخت در سراسر کشور مجهز به دوربین های مداربسته هستند که می توان شکایت های مطرح شده را به طور دقیق رصد کرد و حتی اگر برخی کارکنان جایگاه های عرضه سوخت نیز تخلف کرده باشد، قابل پیگیری است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: چناچه ثابت شود جایگاه داران تخلف و کم فروشی کرده اند طبق مقررات با آنها برخورد می شود.

وی یادآور شد: در برخی موارد که تخلف عمدی ازسوی کارکنان جایگاه ها انجام شده، آنها اخراج شده اند.

عربعلی همچنین درباره میزان مصرف بنزین در روزهای پایانی سفرهای تابستانی و آمادگی برای تامین بنزین مورد نیاز در سراسر کشور، گفت: به طور میانگین از ابتدای شهریور تا میانه این ماه ۸۰,۵ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است.

وی با اعلام آمادگی برای تامین بنزین مورد نیاز در سفرهای تابستانی و اوج گیری مسافرت ها، افزود: همه مخازن ذخیره بنزین به میزان کافی از سوخت برخوردارند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اضافه کرد: پیش بینی می شود در روزهای آینده که به پایان سفرهای تابستانی نزدیک می شویم، میزان مصرف به ۹۵ تا ۱۰۰ میلیون لیتر در روز افزایش یابد که البته برای تامین آن مشکلی وجود ندارد.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو