وزیر امور اقتصادی و دارایی: امسال یک سال استثنایی برای بانک کشاورزی خواهد بود 
چاپ 

وزیر امور اقتصادی و دارایی: امسال یک سال استثنایی برای بانک کشاورزی خواهد بود

دکتر علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی درجلسه مجمع عمومی سالانه بانک کشاورزی گفت: در بحث افزایش سرمایه بانک کشاورزی امسال احتمالا اقدامات خوبی انجام خواهد شد و یک سال استثنایی برای بانک کشاورزی خواهد بود.

به گزارش طوفان نیوز از  روابط عمومی بانک کشاورزی، دکتر طیب نیا روز سه شنبه ۱۶ شهریور در جلسه تایید صورت های مالی سال ۱۳۹۴ بانک کشاورزی، ضمن قدردانی از اعضای مجمع عمومی بانک به ویژه مهندس حجتی برای حمایت مدبرانه از بخش کشاورزی و تشکر ویژه از اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی به ویژه دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی برای مدیریت احسن بانک در شرایط سخت سال های اخیر،  خواستار پیگیری جدی بحث مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم شد.

بر اساس این گزارش،  طیب نیا بخش کشاورزی را دارای جایگاه ویژه و مقاومتی ترین بخش اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: درسال های تحریم ثابت شد که بخش کشاورزی کمترین آسیب پذیری را داشته و با حفظ رشد اقتصادی مثبت نشان داد بخشی مقاوم است که در تامین غذا، درآمدزایی و اشتغالزایی گسترده برای اقشار محروم ، مقابله با فقر و گسترش عدالت نقش ویژه ای ایفا می کند که هیچ بخش دیگری در این زمینه توان رقابت با بخش کشاورزی را ندارد.

وی افزود:  پرداختن به بخش کشاورزی هم ضامن رشد اقتصادی و هم تضمین کننده عدالت و توزیع عادلانه درآمد در جامعه است بنابراین بایستی این بخش را به طور ویژه حمایت کرده و اولویت دهیم.

طیب نیا در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تامین مالی از اهمیت بالایی برخوردار است و بانک کشاورزی تنها بانک توسعه ای بخش کشاورزی است که باید بتواند نیازهای مالی این بخش را با شرایط مناسب در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد که خوشبختانه توانسته نقش موثر و خوبی ایفا کند.

وی درباره افزایش سرمایه بانک کشاورزی گفت: درگام نخست حدود ۳۱۰۰۰ میلیارد ریال از  وجهی که بانک مرکزی از بانک کشاورزی طلب دارد صرف افزایش سرمایه بانک خواهد شد و درنهایت  با اخذ مجوزهای لازم کل ۴۸۰۰۰ میلیارد ریال طلب بانک مرکزی می تواند صرف افزایش سرمایه بانک شود.

طیب نیا افزود: همچنین طبق مجوز قانون بودجه از طریق حساب تسعیر این امکان وجود دارد تا کل بدهی به بانک مرکزی حدودا معادل ۸۰ هزار میلیارد ریال صرف افزایش سرمایه و یا تادیه بدهی شود.

وی اظهار داشت: به علاوه  قانون رفع موانع تولید اجازه می دهد تا ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از ظرفیت مطالبات حساب ذخیره، صرف انتشار اوراق و افزایش نقدی سرمایه سیستم بانکی شود.

طیب نیا تاکید کرد: امسال احتمالا اقدامات خوبی در بحث افزایش سرمایه بانک کشاورزی انجام خواهد شد و یک سال استثنایی برای این بانک خواهد بود.

وی درخاتمه به منظور کاهش مطالبات غیرجاری بانک کشاورزی که عموما در اثر خشکسالی و حوادث غیرمترقبه حادث شده است پیشنهاد کرد این موضوع به صورت ویژه توسط یکی از اعضای هیات مدیره بانک پیگیری شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو