آخرین اخبار از بانک ملی 
چاپ 

آخرین اخبار از بانک ملی

تسهیلات بانک ملی ایران به ۱۵ طرح بزرگ و مهم اقتصادی کشور

از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون، بانک ملی ایران با هدف حمایت از تولید و اشتغال در کشور، اقدام به پرداخت تسهیلات به ۱۵ طرح بزرگ و مهم اقتصادی کشور کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران، این طرح‌ها در بخش‌های مختلف نظیر صنعتی، پتروشیمی، سیمان، پزشکی، فولاد، صنایع غذایی و…. بوده است.

از جمله شرکت‌های مهمی که اخیراً نیز راه‌اندازی و افتتاح شده‌اند، به شرکت صنایع غذایی گهر دورود در استان لرستان با دریافت تسهیلاتی به مبلغ حدود ۱۰۴ میلیارد تومان و آریاترانسفوی شرق و قدرت در استان سمنان با دریافت تسهیلاتی به مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان اشاره کرد که تقدیر معاون اول رئیس جمهور و وزرای کشورو صنعت، معدن و تجارت را به دنبال داشت.

شرکت‌های آریاترانسفوی قدرت و شرق( تولید انواع ترانسفورماتور)، گهر لرستان( صنایع غذایی) مجتمع فولاد گیلان و امیرکبیر خزر( تولید انواع فولاد)، ماموت (ساخت کانتینر کامیون)، بناگستر کرانه(سوخت‌رسانی به کشتی‌ها) ، زرماکارون(تولید ماکارونی) ، پتروشیمی مهاباد و لرستان(تولید محصولات پتروشیمی) سیمان باقران و سیمان سپهر قیر و کارزین( تولید سیمان)، ابوریحان طب آریا( ساخت مجتمع بیمارستانی تریتا)، پاسارگاد سرام آباده (تولید کاشی) و مجتمع تولیدی، صنعتی شمس انزلی( تولید انواع شمس آهن‌آلات) شرکت‌هایی بودند که ازابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون از تسهیلات کلان بانک ملی ایران بهره‌مند شده‌اند و جزو شرکت‌های مهم کشور هستند.

در سال جاری نیز بانک ملی ایران به عنوان یاور دولت در خصوص ایجاد رشد و توسعه اقتصادی کشور و افزایش اشتغال‌زایی و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل، اقدامات گسترده‌ای برای احیا و ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی در کشور آغاز کرده و تاکنون اقدام به پرداخت تسهیلات به ۲۰۰۶ بنگاه کوچک و متوسط به ارزش بالغ بر ۹۲۰ میلیارد تومان کرده است.

علاوه بر این، بانک ملی ایران تا پایان تیرماه امسال،۲۲ هزار و ۲۷۰ فقره تسهیلات سرمایه در گردش به مبلغ حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از تولید و اشتغال پرداخت کرده است.

رضه اوراق گواهی سپرده ۱۵/۵ درصدی بزودی در بانک ملی ایران

شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور بزودی به مدت ۵ روز اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه گذاری (عام ) را با نرخ سود علی الحساب ۱۵/۵ درصد سالانه عرضه می کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این اوراق با سررسید یکساله، به صورت الکترونیکی با نام و قابل انتقال به غیر بوده و باز خرید قبل از سررسید آن با نرخ ۱۳/۵ درصد سالانه از تاریخ انتشار امکان‌پذیر است.

اوراق مذکور معاف از مالیات است و سود علی‌الحساب آن ماهانه پرداخت می‌شود. همچنین امکان معاملات ثانویه این اوراق از طریق بورس و فرابورس ایران فراهم است.

تاریخ قطعی فروش اوراق مذکور متعاقباً اعلام می‌شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو