با حضور وزیر اقتصاد به بهره برداری رسید/پروژه گازرسانی به 83 روستای آذربایجان شرقی 
چاپ 

با حضور وزیر اقتصاد به بهره برداری رسید/پروژه گازرسانی به ۸۳ روستای آذربایجان شرقی

با حضور وزیر اقتصاد مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح ها و پروژه های شرکت گاز آذربایجان شرقی بطور همزمان در ۸۳ روستای این استان انجام شد.

به گزارش (شادا)، علی طیب نیا در این مراسم طی سخنانی گفت: در هفته دولت انتظار داریم هم نقاط قوت دولت بیان شود که زمینه را برای تداوم تحکیم فراهم می کند و هم انتظار آن است که بصورت منصفانه نقاظ ضعف و کاستی ها بصورت پیشنهادات ارایه شود.

وی ادامه داد: من امروز به نیابت از رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی آمده ام تا از تلاش های انجام شده در این استان تشکر و قدردانی کنم.

طیب نیا خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که امروز در افتتاح پروژه هایی در آذربایجان شرقی شرکت می کنم که هدف آنها خدمت رسانی به مردم روستای این استان سردسیر کشور است.

وی گفت: هدف و مقصد شهیدان رجایی و باهنر خدمت به عامه مردم و تلاش برای رفع نیازهای ضروری و ارائه خدمت به مردم شریف ایران بود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در شرایطی که بیشترین مخازن و ذخایر نفت و گاز جهان متعلق به ایران است و از مجموع ذخایر رتبه اول جهان را دارا هستیم شایسته نیست مردم ما از این نعمت ها برخوردار نباشند.

وی با اشاره به اینکه عدالت یکی از شعارهای اصلی انقلاب است، افزود: عدالت به معنای توزیع عادلانه است و بسیار خوشوقتم از اینکه می بینم آثار تصمیماتی که در شورای اقتصادی گرفته شده و اجرایی و منافع آن به مردم می رسد.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته دوران بسیار سختی را از لحاظ امکانات و محدودیت ها را متحمل بودیم و با انقباض های شدید در درآمدهای  دولت مواجه شدیم.

طیب نیا گفت: در سال ۹۰، ۱۲۰ میلیارد دلار درآمد از محل فروش نفت داشتیم ولی همه  این منابع که در تاریخ ایران بی نظیر بود نتیجه اش رشد اقتصادی ۲.۲ درصدی  به دلیل نحوه نادرست استفاده از منابع بود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تحریم ها صادرات را شدیدا تحت تاثیر قرار داده بود، با کاهش قیمت نفت نیز درآمد کشور تحت تاثیر قرار گرفت و به ۳۰ میلیارد دلار محدود شد، این در حالی بود که بخشی از این درآمد نفتی در دسترس دولت نبود.

طیب نیا خاطرنشان کرد: دولت تلاش کرد در شرایط سختی که وجود داشت و در بسیاری از ماهها با پرداخت حقوق کارکنان با مشکل مواجه بود اولویت را به اجرای طرح های زیر ساختی دهد و نگذارد دچار انقباض شود.

وزیر اقتصاد گفت: هدفمندی یارانه ها با این توجیه اجرا شد که در اختیار طرح های زیرساختی و بهبود زندگی مردم این کشور قرار گیرد ولی در عمل ما هر سال ۴۲ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه نقدی به مردم می شود.

وی ادامه داد: ما بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از بودجه نحیف دولت به پرداخت یارانه ها کمک می شود در حالی که اگر پرداخت ها محدود به اقشار آسیب پذیر جامعه بود این موضوع  توجیه داشت .

طیب نیا تاکید کرد: درآستانه شروع به کار دولت با طرح های مواجه بودیم که چاره ای نداشتیم که آنها را ادامه دهیم و طرح هایی وجود داشت که بصورت ناقص و غلط اجرا شده بود و دولت را در وضعیت ویژه ای قرار می داد.

 

طیب نیا افزود: در حالی که قیمت نفت کاهش یافته بود دولت توانست هزینه های عمرانی را در سال ۹۳ به ۳۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۹۴ به بیش از ۳۰ میلیارد تومان افزایش دهد.

وی اظهار داشت: این افزایش تقریبا ۱۰۰ درصدی در اجرای طرح های عمرانی در شرایطی اجرایی شد که امکان اجرای طرح های زیر ساختی کشور نبود و برای اتمام پروژه ها جهت گیری دولت برای استفاده از منابع جدید بود

طیب نیا ادامه داد: خوشحالم طرح هایی که در آذربایجان شرقی اجرا شده بدون متکی به بودجه دولت و با بهره گیری از بخش های خصوصی توانسته اند عمل کنند.

وزیر اقتصاد گفت: طرح گاز رسانی به روستاها نیز بدون اتکاء به بودجه ۴ هزار میلیارد تومانی در مناطق روستایی عملیاتی شده و امسال نیز ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.

وی با اشاره به نبود گاز در استان سیستان و بلوچستان افزود: این استان که بطور کامل از نعمت گاز محروم بود اکنون به همت دولت گازرسانی به این استان آغاز شده است.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی آبرسانی به مناطق روستایی است. امیدواریم گاز رسانی به مناطق روستایی و مختلف کشور هم مثل آبرسانی بطور کامل انجام گیرد.

طیب نیا ادامه داد: دولت تدبیر و امید تلاش می مند از منابع مالی محدود به نحو بهینه استفاده شود و خدمت رسانی به مردم را تسریع بخشد.

وی تاکید کرد: گازرسانی به مناطق روستایی از پروژه های مهم اقتصاد مقاومتی است که با استفاده از توان و تجهیزات داخلی در نقاط مختلف کشور اجرا می شود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو