صاحب خانه شدن 70 هزار نفر در شهرهای جدید 
چاپ 

صاحب خانه شدن ۷۰ هزار نفر در شهرهای جدید

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید: در هفته دولت بیش از ۲۲ هزار واحد مسکن مهر برای خانه دار شدن ۷۰هزار نفر در شهرهای مختلف آماده تحویل است.

محسن نریمان در گفتگوباصداوسیما، افزود: از ۲ میلیون واحد مسکن مهر ۲۰ درصد آن در شهرهای جدید واقع شده است و شرکت عمران متولی تکمیل و احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکن در ۱۷ شهر جدید در کل کشور است که عمدتا شهرهای اطراف تهران مانند پردیس ، پرند، هشتگرد ، اندیشه و استانهایی مانند آذربایجان غربی و شرقی، بهارستان اصفهان ، مجلسی در فارس، صدرا در خراسان رضوی، گلبهار و بینالود و دیگر استانهاست.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید ۸۵ درصد است و امسال تعداد زیادی از مسکن مهر شهرها به شرط کمک سایر دستگاههای خدمات رسان به اتمام می رسد بطوریکه بخشی از افتتاح ها در هفته دولت و بخشی در دهه فجر صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه کلنگ بخشی از مسکن مهر پردیس انتهای سال ۹۰ و ۹۱ به زمین خورد تاکیدکرد: تلاش می کنیم فازهایی را در شهرهای پردیس و پرند به صورت محلی افتتاح و تحویل مردم دهیم و تا پایان سال ۹۶ با ارزش افزوده بالا تحویل متقاضیان شود.

وی با اشاره به اینکه افتتاح ها تا دهه فجر ادامه دارد، تصریح کرد: تا پایان سال مسکن مهر در شهرهای جدید علوی، عالی شهر ، صدرا ، سهند و تبریز تکمیل می شود تا طرح های دیگری از جمله مسکن حمایتی را به اجرا در بیاوریم.

نریمان تاکید کرد: در هفته دولت در شهر پرند بیش از ۸ هزار واحد درکنار طرحهای زیر بنایی و ۸ مدرسه افتتاح می شود.

وی افزود: در شهر جدید پرند ۲ هزار واحد ، در شهر هشتگرد ۵ هزار واحد، صدرا هزار واحد ، گلبهار بیش از هزار و ۳۰۰ واحد ، بینالود بیش از ۲۰۰ واحد ، در پردیس بیش از ۴ هزار واحد آماده واگذاری است .

وی تاکید کرد: واگذاری ها به همراه مسجد ، فضاهای سبز، مکانهای ورزشی، تجاری و شبکه ارتباطی مناسب است و در پردیس تا انتهای سال اقدامات خوبی صورت می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در بهارستان ۱۸۰۰ واحد آماده افتتاح است و مدیران بهارستان آمادگی تحویل کل مسکن مهر را دارند اما متقاضیان آورده خود را نمی آورند به علت مشکلات مالی که متقاضیان دارند کار متوقف شده که در مجمع عمومی بهارستان تصمیمات گرفته خواهد شد تا طرحها در سال جدید به اتمام برسد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: در فولاد شهر ۵۰۰ واحد ،‌مجلسی ۲۰۰ واحد ،‌علوی کل واحدها تمام شده است و در هفته دولت افتتاح می شود.

وی ادامه داد: در شهر جدید امیر کبیر، اندیشه ،‌رامین و ‌عالی شهر اقداماتی برای واگذاری داریم و به جز شهرهای مهم که در تهران است در دیگر شهرها مسکن مهر تا پایان سال تمام می شود.

*۶۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی

نریمان با اشاره به اینکه ۶۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید بدون متقاضی یا متقاضی موثر است تصریح کرد: دستگاه های متولی باید همکاری داشته باشند برخی از واحدها در آستانه اتمام است و باید خدمات زیربنایی آب ، برق، گاز و… تامین شود تا تحویل متقاضیان دهیم.

 

وی ادامه داد: به مردم قول می دهیم مسکن مهر را به اتمام برسانیم اما باید عزم ملی وجود داشته باشد زیرا تنها متولی مسکن مهر وزارت راه وشهرسازی نیست و مردم باید به تعهدات مالی خود عمل کنند.

وی تصریح کرد: از ۴ هزار واحدی که هفته های گذشته در پردیس واگذار کردیم هنوز عده ای از افراد به باقی مانده تعهداتشان عمل نکردند چون پیمانکار واحدش را بعد از تسویه تحویل ما می دهد.

وی افزود: از متقاضیان خواهش می کنیم تا به تعهداتشان عمل کنند تا با تصویب شورای مسکن استانها افراد متقاضی خوش حساب و بد حساب جابه جا نشوند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو