بانک مسکن 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بافت فرسوده پرداخت کرد 
چاپ 

بانک مسکن ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بافت فرسوده پرداخت کرد

بانک مسکن تاکنون ۱۵هزار میلیارد ریال تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش   یمین  نیوز از روابط عمومی بانک مسکن، نادر قاسمی مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان این مطلب گفت : در بازه زمانی سال ۸۸ تا پایان تیرماه سال ۹۵ تمامی قرارداد منعقد شده برای اعطای تسهیلات بافت فرسوده ۸۲ هزار واحد بود که در این حوزه تا کنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه سهمیه بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده طی سال ۹۴ و ۹۵ تعداد ۱۰ هزار فقره تسهیلات از سوی بانک مرکزی تعیین شده است افزود: از این تعداد تا کنون برای ۷ هزار واحد مسکونی قرارداد تسهیلات بافت فرسوده منعقد شده است.

قاسمی خاطرنشان ساخت : منابع تسهیلات بافت فرسوده از محل منابع داخلی بانک تأمین می شود بنابراین در صورتی که سود یارانه سهم دولت توسط دستگاه های مربوطه تضمین شود این شرایط برای بانک فراهم است تا گامی در جهت احیای بافت فرسوده برداشته و به ۱۵۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات بافت فرسوده پرداخت کند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن در ادامه سخنان خود به ارائه گزارشی از وضعیت ارائه تسهیلات به مسکن روستایی پرداخت و افزود : از سال ۸۸ تا پایان تیر ماه ۹۵ در مجموع برای پرداخت ۴۲ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۱۲ میلیون ریال تسهیلات برای ۴۳۹ هزار و ۳۷۳ واحد مسکن روستایی قرارداد منعقد شده که تا کنون ۴۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی تصریح کرد : از تعداد ۴۳۹ هزار و ۳۷۳ واحد مورد قرارداد برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی، تعداد ۳۴۴ هزار و ۳۳۹ واحد فروش اقساطی شده است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو