پیشرفت کشور نیازمند سرمایه گذاری در تربیت نیروی انسانی متخصص است 
چاپ 

پیشرفت کشور نیازمند سرمایه گذاری در تربیت نیروی انسانی متخصص است

یک پژوهشگر و کارشناس ارشد حوزه مدیریت با اشاره به ضرورت انجام کارهای پژوهشی در دانشگاه ها، گفت: توسعه و پیشرفت کشور در تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص و ماهر است.

مهندس مجید ملازاده در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هزینه های آموزشی به  عنوان سرمایه گذاری درازمدت در هر سیستمی تعریف می شود، افزود: افزایش آگاهی و ارتقاء سطح آموزشی پرسنل در زمره سرمایه گذاری بلندمدت قلمداد شده و از ضرورتهای یک سیستم پویا و پرنشاط می باشد.

وی اظهار کرد: با ظهور سازمان‏های دانشی در اقتصاد دانش بنیان، سهم سرمایه انسانی در ارزش آفرینی سازمان از سرمایه های فیزیکی و ساختاری سبقت گرفته است.

این کارشناس ارشد حوزه مدیریت یادآورشد: سرمایه گذاری‏های سنگین در نیروی انسانی برای تبدیل کردن آنها به عامل اصلی، مزیت رقابتی را توجیه پذیر کرده است.

این پژوهشگر کشور گفت: سالها قبل تغییرات کیفی در نیروی کار به صورت مهارت ها و تخصص های ناشی از سرمایه گذاری در امر آموزش و تربیت نیروی انسانی مطرح و به تدریج مفهوم سرمایه انسانی ، اهتمام به آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی جوامع در تحلیل های اقتصادی به نحوی شایسته مورد توجه قرار گرفت .

مهندس ملازاده گفت: نتایج تجربه و مطالعات کشورهای پیشرفته حاکی از آن است که آموزش ارتباط نزدیکی با رشد اقتصادی دارد و عدم توجه به تحقیق و توسعه و نادیده گرفتن تاثیر آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر، از مهمترین عوامل پایین بودن سطح رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه است.

وی سرمایه گذاری در نیروی انسانی و اعتلای کیفیت نیروی کار را یکی از زمینه ها و راه های اصلی افزایش بهره وری و تسریع رشد اقتصادی دانست.

این کارشناس ارشد حوزه مدیریت اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که سرمایه انسانی یک مفهوم به طور کامل اقتصادی است و در واقع ویژگی های کیفی انسان، نوعی سرمایه است، زیرا که این ویژگی ها می تواند موجب افزایش بهره وری، تولید، درآمد و رفاه شود.

وی با اشاره به اینکه منابع انسانی با ارزش ترین عوامل تولید هستند، گفت: منابع انسانی ارزشمندترین منبع سازمان های امروزی به شمار می روند که به تصمیمات سازمانی شکل داده، مسائل و مشکلات سازمان را برطرف نموده و بهره وری را عینیت می بخشند.

مهندس ملازاده بیان کرد: نیروی انسانی پشتوانه موفقیت یک سازمان محسوب می شود و از راه های دستیابی یک نهاد اجرایی به سودآوری، استفاده بهینه از نیروی انسانی اش است.

این پژوهشگر با بیان اینکه اعتقاد دارم که سرمایه انسانی و مدیریت برتر، عامل و موجب توسعه است، گفت: آموزش نیروی انسانی دستگاه ها در قالب طرح های مختلف آموزشی موجب ارتقای توانمندی پرسنل می شود.

وی افزود: بی تردید، نیروی انسانی می تواند توانایی های خود را به لحاظ فیزیکی و فکری در اختیار سازمان قرار دهد.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو