وزیر بهداشت/عده‌ای با سوءبرداشت از سخنانم دنبال تخریب هستند/ هیچگاه از دولت قبل انتقاد نکردم 
چاپ 

وزیر بهداشت/عده‌ای با سوءبرداشت از سخنانم دنبال تخریب هستند/ هیچگاه از دولت قبل انتقاد نکردم

قصد ما نه تبلیغ بوده و نه تخریب، براین اساس امیدواریم همه ما در مدار اخلاق رفتار کنیم و اخلاق سرلوحه همه خدمات ، رفتارها و قلممان باشد چرا که این موضوع نیاز جدی جامعه ماست.

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه عده‌ای با تحریف صحبت‌های من قصد تخریب را دارند، به حاشیه‌های سفر اخیر خود به استان البرز اشاره کرد و گفت: در طول سه سال گذشته به هیچ عنوان برای اثبات خود از مسؤلان گذشته انتقاد نکردم و از صحبت‌های من سوءبرداشت شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه رونمایی از ۶۴ سایت خبری، فرهنگی و دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور و سامانه صدور پروانه‌ها و مدیریت موسسات، به حاشیه‌های ایجاد شده درخصوص مشکلات درمانی البرز اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که دو سال پیش وقتی به استان البرز رفتم، آنجا گفتم که امکانات بهداشتی و بیمارستانی استان بسیار کم است که البته هنوز هم نیز بخشی از این کمبودها وجود دارد.  در آن زمان به ازای هز ۱۰۰۰ نفر ، شش دهم درصد تخت بیمارستانی وجود داشت، در حالی که در کل کشور ۱.۶ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر وجود دارد.

 

وی در ادامه به بهبود وضعیت درمان در این استان نیز اشاره کرد و گفت: من دو سال پیش شاهد بودم در استان البرز به ازای هر پنج یا شش نوزاد یک دستگاه وجود داشت و وقتی مادری برای زایمان مراجعه می‌کردند امکان ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر  نبود اما امروز خوشبختانه ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسیده است.

هاشمی همچنین اضافه کرد: من در مصاحبه خود اظهار کردم دو سال پیش وقتی به این مرکز درمانی در استان البرز مراجعه کردم تعداد تخت بیمارستانی کم بود و وقتی مردم برای زایمان مراجعه می‌کردند مجبور می‌شدند روی زمین زایمان کنند، اما امروز این خدمت فراهم و بسیاری از این مشکلات رفع شده است.

وزیر بهداشت با تاکید بر سوءبرداشت از سخنان وی،‌ ادامه داد: اظهارنظر من درخصوص یک بیمارستان در استان البرز را به کل کشور تسری دادند، در واقع برخی از دوستان با تحریف صحبت‌های من دنبال تخریب هستند ، در حالیکه تخریب از نظر فرهنگ و اخلاق، ناپسند است.

هاشمی تصریح کرد: در طول سه سال خدمت به هیچ عنوان از دولت‌ها و مسئولان وقت انتقادی نداشتم و همواره به تعریف و قدردانی از خدمات آنها پرداخته‌ام؛ چون فردی که در حوزه کار اجرایی قرار می‌گیرد و تجربه مدیریت پیدا می‌کند، متوجه می‌شود  خدمت‌رسانی در این حوزه بسیار دشوار است باید قدرشناس همه کسانی باشیم که به مردم خدمت می کنند و فکر هم نمی کنم برای اثبات خدمات نیاز به واکاوی گذشته و اقدامات دیگران باشد بلکه راه اثبات خودمان تلاش شبانه روزیست در حالی که خودی هم وجود ندارد و همه باید تلاش کنیم که نگاهمان پیش‌رو باشد نه به گذشته.

وزیر بهداشت تاکید کرد: قصد ما نه تبلیغ بوده و نه تخریب، براین اساس امیدواریم همه ما در مدار اخلاق رفتار کنیم و اخلاق سرلوحه همه خدمات ، رفتارها و قلممان باشد چرا که این موضوع نیاز جدی جامعه ماست.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو