آغاز لیگ شانزدهم از امروز 
چاپ 

آغاز لیگ شانزدهم از امروز

سوت آغاز رقابت‌های لیگ شانزدهم امروز در حالی زده می‌شود که اکثر تیم‌های لیگ ل با چهره جدیدی پا به زمین مسابقه می‌گذراند.

رو‌نمایی از چهره جدید تیم‌ها در لیگ شانزدهم/تازه نفس‌های لیگ به مصاف هم می‌روندبه گزارش خبرنگاران رقابت های لیگ شانزدهم امروز با انجام ۴ دیدار آغاز می‌شود.

اکثر تیم‌های لیگ برتر امسال با چهره جدیدی پا به زمین مسابقه می‌گذراند و بر جذابیت بازی‌ها خواهد افزود.

  • استقلال – نفت تهران/تقابل منصوریان با شاگردانش

حساس‌ترین بازی هفته اول لیگ شانزدهم ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه آزادی میان استقلال تهران و نفت تهران برگزار می‌شود.

آبی‌پوشان پایتخت بعد از ناکامی در کسب دو جام برتر و حذفی، پرویز مظلو‌می را کنار گذاشتند و علیرضا منصور‌یان را جایگزین وی کردند.

به هر حال منصور‌‌‌‌‌یان به آرزوی دیرینه‌اش رسید و هواداران زیادی به خاطر محبوبیت وی در تمرینات حاضر می‌شوند.

منصور‌یان با ور‌ودش چند باز‌یکن با تجربه استقلال از جمله طالب‌لو، ‌حنیف عمران‌زاده و برهانی را کنار گذاشت و در عوض باز‌یکنانی همچون بختیار رحمانی، کاوه رضایی و ور‌یا غفور‌ی را جذب کرد. بر این اساس استقلال با چهره جدید پا به میاد‌ین مسابقات می‌گذارد.

طبق حکم کمیته انضباطی این بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود و هواداران استقلال از دیدن بازی اول تیم محبوبشان محروم هستند.

همچنین مهدی رحمتی کاپیتان استقلال هم به علت محرومیت قادر به همراهی تیمش نیست و ‌منصوریان باید یک دروازه‌بان دیگری را در درون دروازه قرار بدهد. همچنین منصوریان مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد و این موضوع به جذابیت بازی می‌افزاید.

در آن سوی میدان تیم نفت تهران پس از کش و قوس‌های فراوان در تهران ماندنی شد و بخش خصوصی این تیم را اداره می‌کند.

حسین زرگر، حسن ظهیر‌ی، حسن انتظاری و یاسر همرنگ تیم داوری این بازی را تشکیل می‌دهند. مسعود مرادی هم ناظر این بازی است.

  • تراکتور‌سازی – استقلال خوزستان/جدال مدعیان قهرمانی

تیم‌های فوتبال تراکتور‌سازی و استقلال خوزستان ساعت ۱۸ در ورزشگاه اختصاصی تراکتور به مصاف یکدیگر می روند.

تیم تراکتور‌سازی عملکرد فوق‌العاده‌ای در بازار نقل و انتقالات داشت و ستاره‌های لیگ برتر را به تبریز کشاند. در حالیکه قرار بود بازی تیم تراکتور‌سازی و استقلال خوزستان در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شود اما مسئولان این تیم تصمیم گرفتند که در همان ورزشگاه اختصاصی میزبان شاگردان پور‌موسوی باشند.

در آن سوی میدان، تیم استقلال خوزستان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال تغییر و تحولاتی در کادر فنی‌اش دارد و عبداله و‌یسی جایش را به پور‌موسوی داد.

شاگردان پور‌موسوی هفته گذشته با شکست مقابل شاگردان گل‌محمدی نتوانستند قهرمان سو‌پرجام لیگ بر‌تر شوند. استقلال خوزستان  قصد دارد امسال هم خلق شگفتی و از قهرمانی‌شان دفاع کنند.

 

احمد صالحی به همراه حسین طالقانی، حمید سبحانی و امید سعید‌فر قضاوت این بازی را بر عهده دارند. فریدون اصفها‌نیان هم ناظر این بازی است.

  • سیاه جا‌مگان – ذوب آهن/ کار سخت شاگردان کاظمی مقابل قهرمان سوپر‌جام

تیم سیاه‌جامگان ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه ثامن مشهد پذیرای شاگردان گل‌محمدی است.

تیم سیاه‌جامگان نامش به اف سی مشهد تغییر یافت اما هنوز مسئولان با تغییر نام این تیم موافقت نکردند و آنها با همان نام سیاه‌جامگان در مسابقات شرکت می‌کنند.

فرهاد کاظمی در تیم سیاه‌جامگان دست به خانه تکانی اساسی زد و خیلی از بازیکنان با تجربه این تیم را کنار گذاشت و تلفیقی  از بازیکنان جوان و با تجربه  به خدمت گرفت.

در آن سوی میدان تیم ذوب‌آهن در بازار نقل و انتقالات مهاجمان گلزن خود از جمله مسعود حسن‌زاده و کاوه رضایی را از دست داد و قاسم حدادی‌فر هم به علت مصدومیت در اختیار ندارد.

به هرحال سبزپوشان اصفهانی قهرمان جام حذفی فصل گذشت هنوز هم تیم قدرتمندی است. آنها هفته گذشته توانستند بازی باخته را با برد عوض کنند و قهرمان سوپرجام لیگ برتر شوند.

بنابراین شاگردان کاظمی کار سختی مقابل شاگردان گل‌محمدی دارند و باید دید دوئل کاظمی و گل‌محمدی به نفع کدام تیم به پایان می‌رسد.

حسن اکر‌می به همراه محمدرضا امینی، محمد راهی و وحید صالحی قضاوت این بازی را بر عهده دارند. زاهد ‌بحرینی هم ناظر این بازی است.

  • صبا – صنعت نفت آبادان/برزیل ایران در پی خلق شگفتی

تیم صبا‌ی قم ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه یادگار امام قم میزبان تیم صنعت نفت آبادان است.

تیم صبا‌ی قم پس از لیگ پانزدهم و‌ضعیتش مشخص نبود و علی دایی و چند باز‌یکن این تیم تصمیم گرفتند که از این  تیم جدا شوند و به تیم‌های دیگر  بروند.

در نهایت مسئولان صبا‌ی قم تصمیم گرفتند صمد مر‌فاوی را جایگزین علی دایی کنند.

در آن سوی میدان تیم صنعت نفت آبادان به تازگی به لیگ برتر صعود کرده است. همچنین کارت مربیگری نادر دست نشان هنوز صادر نشده است و مسئولان این باشگاه تلاش می‌کنند قبل از شروع بازی مشکل سرمربی‌شان  را حل کنند تا با حضور مربی نخستین بازی لیگ برتر را شروع کنند.

به هرحال حضور هواداران پرشور آبادانی که تیم محبوبشان را با شعار آبادان بر‌زیلته تشویق می‌کنند به جذابیت لیگ شانزدهم خواهد افزود.

علیرضا فغانی، رضا سخندان، محمدرضا منصوری و سعید رحیمی مقدم تیم داوری این بازی را تشکیل می‌دهند. حسین عسگری هم ناظر این بازی است.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو