زاکانی/گلایه از دستگاههای نظارتی/حضور غیرمتخصص ترین افراد در شرکت نفت 
چاپ 

زاکانی/گلایه از دستگاههای نظارتی/حضور غیرمتخصص ترین افراد در شرکت نفت

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: بدهکاران بانکی که با حسین فریدون مرتبط هستند ازجمله آقایان مالامیر و دانیال زاده چند صد میلیون درهم از بانک ملت تسهیلات با سود صفر درصد گرفته اند .

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در نشست پشت صحنه لابی فساد اقتصادی و حقوق های نجومی اظهار کرد: بدهکاران بانکی که با حسین فریدون مرتبط هستند ازجمله آقایان مالامیر و دانیال زاده چند صد میلیون درهم از بانک ملت تسهیلات با سود صفر درصد گرفته اند و سود ٢٤ درصد همان پول ها را از بانک ملت می گیرند.

وی افزود: وزیر اقتصاد باید مشخص کند که بانک ها چقدر به این دو نفر تسهیلات دادند و با چه کسانی مرتبط هستند.

زاکانی گفت: یک مصوبه تصویب کردند و یک هیات ٥ نفره ای مسئول فروش نفت شدند و آقایان هدایت زاده و سیدی که دلال نفت هستند امروز روی هربشکه ٨ دلار از زنگنه تخفیف گرفتند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: فساد چپ و راست نمی شناسد. برادر آقای جهانگیری در زمان دولت قبل یک ثروت افسانه ای جمع کرد. معاون اول باید در قبال ثروت برادرش پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: ما نیاز به شفافیت داریم و باید یک مطالبه عمومی از دارایی های مسئولین صورت بگیرد تا این اعتماد به مردم بازگردد. مسئولین اعلام کنند که چقدر دارایی دارند.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: جریان مبارزه با فساد در جبهه انقلاب اصالت دارد بعنی کسی نمیتواند بگوید من در جبهه انقلاب هستم و چشمش را روی فساد بندد.

وی گفت: ما در مجلس در موضوع فساد با آقایان یونسی، رحیمی، مرتضوی و جاسبی برخورد کردیم و وقتی اسم فریدون را می آوریم دلیل آن نیست که با او خرده حساب داریم.

زاکانی اظهار کرد: آقای میرمعزی در شرکت نفت عضو هیات مدیره ٣٨ شرکت و چند هیات مدیره بانک هاست و از نزدیکان زنگنه است. در شرکت نفت ما غیر متخصص ترین افراد حضور دارند، برخی از اینها حسابدار بوده اند، آقای منوچهری که معاون توسعه است قبلا در آب و فاضلاب بوده است.

نماینده ادوار مجلس گفت: اخیرا یکی از نزدیکان رییس جمهور ٢٦٠ میلیون درهم تسهیلات ٨ تا ١٢ درصد از بانک ملی تسهیلات گرفته است و در همان بانک ملی سپرده گذاری کرده و سود ٢٤ درصد می گیرد. اسم این فرد را هم دارم و می توانم در اختیار رییس جمهور بگذارم.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد:قرادادهای نفتی هم از بعد حقوقی و هم از بعید سیاستگذاری ها و تغایر آن با اصل ٤٤ ایراداتی دارد.

وی افزود: چرا باید بعد از اینکه فیش های حقوقی پرداخت و اعلام شود دستگاه های نظارتی متوجه شوند و میدان داری کنند. این گلایه ای است که ما از دستگاه های نظارتی داریم.

زاکانی خاطر نشان کرد: ماه ها قبل در رابطه با غارتی که توسط عده ای صورت می گیرد مطالبی را گفتم و خیلی خوشحال می شدم از من شکایت می کردند تا من اسناد خود را ارائه می دادم ولی شکایتی از من صورت نگرفت.مهر

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو