آلودگی شدید هوا در جنوب ایران / میزان گرد و خاک در آبادان؛ 15 برابر حد مجاز 
چاپ 

آلودگی شدید هوا در جنوب ایران / میزان گرد و خاک در آبادان؛ ۱۵ برابر حد مجاز

شدت این پدیده در ساعت ۱۲ امروز نیز در اهواز یک هزار و ۷۶۳ میکروگرم بر مترمکعب، آبادان یک هزارو ۷۳۱، ماهشهر یک هزار و ۹۳۷ ، امیدیه یک هزار و ۲۸ و شوشتر به یک هزار و ۴۷۷ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شد.

برخی از شهرهای جنوب و غرب کشور نظیر ایلام و کرمانشاه به شدت این روزها از الودگی هوا  رنج می برند. در این بین، گرد و خاک امروز در آبادان به ۱۵ برابر حد مجاز رسیده است.

به گزارش «انتخاب»، شهریار عسکری اظهارکرد: میزان گرد وخاک در ساعت ۱۳ امروز در اهواز به یک هزار و ۹۹۰ میکروگرم بر مترمکعب، آبادان به ۲ هزار و ۱۸۸ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر یک هزار و ۴۵۵ میکروگرم بر مترمکعب و شوشتر به یک هزار و ۵۷۰ میکروگرم برمترمکعب رسیده است.

وی افزود: شدت این پدیده در ساعت ۱۲ امروز نیز در اهواز یک هزار و ۷۶۳ میکروگرم بر مترمکعب، آبادان یک هزارو ۷۳۱، ماهشهر یک هزار و ۹۳۷ ، امیدیه یک هزار و ۲۸ و شوشتر به یک هزار و ۴۷۷ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شد.

 

به نوشته ایرنا، به گفته وی، میزان گرد و خاک از صبح امروز رو به افزایش گذاشته است و ساعت هشت صبح میزان آن در اهواز ۴۴۲ میکروگرم بر مترمکعب، اندیمشک ۵۲۲ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد ۵۵۷ میکروگرم بر مترمکعب و شوشتر ۸۲۰ میکروگرم بر مترمکعب بود.

استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

گرد و خاک از حوالی ساعت ۱۸ دیروز (پنجشنبه) در خوزستان آغاز شد.

شامگاه پنجشنبه میزان ریزگردها در شهرهای آبادان و خرمشهر به بیش از ۶ برابر حد مجاز رسید که سه پروازفرودگاه بین المللی آبادان را لغو کرد.

سازمان هواشناسی نیز روزهای گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرده بود، با توجه به افزایش وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک بر روی عراق و حرکت آن به سوی ایران، از بعد از ظهر پنجشنبه ۲۷ و جمعه ۲۸ خردادماه در استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان، پدیده گرد و غبار موجب کاهش کیفیت هوا می شود.

هجوم ریزگردها به خوزستان در برخی مواقع در سال جاری و سال های گذشته، تعطیلی دستگاه های اجرایی و مدارس برخی شهرهای استان را به همراه داشت.

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو