فروش اقساطی مسکن امکان‌پذیر شد 
چاپ 

فروش اقساطی مسکن امکان‌پذیر شد

 

massمهمترین مزاياي طرح براي خريدارن و فروشندگان، افزايش قدرت خريد خريداران مسكن بدون افزايش سقف مسكن و بدون نياز به تسهيلات بانكي كه در نتيجه آن امكان فروش واحدهاي مسكوني فراهم خواهد شد عنوان شده است.

خريد و فروش قسطي مسكن با ضمانت بانك مسكن امكان پذير شد.

طرح تضمين معاملات اقساطي خريداران و فروشندگان مسكن، توسط بانك مسكن اجرايي شده است.

در اين طرح، به منظور اطمينان بخشي به طرفين قرارداد، بانك مسكن به عنوان ضامن در معامله خريد و فروش اقساطي مسكن وارد شده و پرداخت اقساط ثمن معامله را مطابق ضوابط مصوب تضمين مي می‌کند.

براي اين منظور لازم است ابتدا بين خريدار و فروشنده، عمل بيع به منظور معامله واحد مسكوني و نيز بين خريدار و بانك منعقد شود. بر اين اساس، خريدار تعهد مي کند مطالبات فروشنده را به صورت اقساط به بانك پرداخت و بانك نيز متعاقبا وجوه حاصله را به حساب فروشنده واريز کند.

قيمت فروش نقدي و فروش اقساطي واحدها با توافق طرفين (خريدار و فروشنده) تعيين مي شود. همچنین تضمين ثمن معامله حداكثر تا ۵۰% ارزش كارشناسي ملك و تاسقف ۱.۵۰۰.۰۰۰ هزار ريال و نيز مشروط به عدم تجاوز مبلغ اقساط ماهانه خريدار از ۳۰.۰۰۰ هزار ريال خواهد بود.

مدت زمان تقسيط براساس توافق طرفين (خريدار و فروشنده) و حداكثر به مدت ۵۰ ماه تعيين مي شود. بانك ضمن به رهن گرفتن ملك مورد معامله ، پرداخت اقساط خريداران را در مقاطع مشخص به صورت ماهيانه تضمين مي کند.

بانك واريز اقساط سررسيد شده را در پايان ماه به حساب فروشنده، در ازاي ترهين پلاك مورد معامله تضمين مي کند.

مهمترین مزاياي طرح براي خريدارن و فروشندگان، افزايش قدرت خريد خريداران مسكن بدون افزايش سقف مسكن و بدون نياز به تسهيلات بانكي كه در نتيجه آن امكان فروش واحدهاي مسكوني فراهم خواهد شد عنوان شده است.

همچنین ترغيب فروشندگان به پيش فروش واحدهاي در حال احداث و تامين مالي طرح هاي نيمه تمام بدون استفاده از منابع بانكي با اين اطمينان كه پس از تكميل و آماده شدن اسناد و انتقال واحدها، امكان دريافت بخش عمده اي از ثمن معامله به شرح اين طرح وجود خواهد داشت از دیگر مزایای این طرح است.

امكان شروع و افتتاح پروژه هاي جديد با توجه به فروش واحدهاي در اختيار سازندگان واحدهاي مسكوني نیز دیگر مزیت این طرح بیان شده است.ایسنا

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو