مهمترین محورهای بیانات امام خامنه‌ای در دیدار کارگزاران نظام /برجام خللی دارد که سبب سوءاستفاده دشمن شده/ برجام را نقض نمی‌کنیم/ اگر آنها برجام را پاره کردند، ما آن را آتش می‌زنیم/تحریمها رفع نشد/ آمریکا بخش مهم تعهداتش را انجام نداد 
چاپ 

مهمترین محورهای بیانات امام خامنه‌ای در دیدار کارگزاران نظام /برجام خللی دارد که سبب سوءاستفاده دشمن شده/ برجام را نقض نمی‌کنیم/ اگر آنها برجام را پاره کردند، ما آن را آتش می‌زنیم/تحریمها رفع نشد/ آمریکا بخش مهم تعهداتش را انجام نداد

رهبر معظم انقلاب تأکید کردند: برنامه امروز دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلا از رشد آنها جلوگیری کند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، دیدار رمضانی مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی با رهبر انقلاب دقایقی پیش در حسینیه‌ امام خمینی آغاز شد.

مهمترین محورهای بیانات امام خامنه‌ای در این دیدار به شرح ذیل است:

* برنامه امروز دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلا از رشد آنها جلوگیری کند؛ ما باید تا جایی که می‌توانیم، توانمندی‌ها را افزایش دهیم. بنده بارها تکرار کردم باید کشور قدرتمند بشود و توانمندی‌هایمان را افزایش بدهیم. اگر افزایش دادیم، آن وقت می‌توانیم به مردم بگوییم مردم آسوده باشید.

* موافقان و مخالفان برجام هر دو مبالغه می‌کنند. نکاتی که می‌گویم، مطلقاً مربوط به برادرانی که زحمت کشیده‌اند، نیست بلکه به طرف مقابل است. برجام یک خلل و فرجی دارد که موجب سوءاستفاده‌ی دشمن شده است.

 

* ما برجام را نقض نمی‌کنیم لکن اگر طرف مقابل نقض کند که الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا دارند، تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم؛ اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم.

* در برجام طرف مقابل وظیفه‌اش رفع تحریم‌ها بوده که برطرف نکرده. مسئله‌ بانک‌ها حل نشده. مسئله‌ بیمه‌ نفتکش‌ها در سطح محدودی انجام می‌شود. پول‌های نفت و پول‌هایی که در دیگر کشورها داریم، به ما داده نمی‌شود. آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهداتشان را انجام ندادند اما ما پیش‌پرداخت‌ها را انجام داده‌ایم و غنی‌سازی ۲۰ درصد و فردو و اراک را تعطیل کردیم.

*این تصور غلطی است که با آمریکا می‌توانیم کنار بیاییم؛ این درست نیست؛ نمی‌توانیم بر توهم تکیه کنیم/ بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود/ بعضی خیال می‌کنند که دشمنی‌ها به‌خاطر ستیزه‌گری ما با آمریکا است. جمهوری اسلامی با فرانسه چه کرده؟ چرا فرانسه در مذاکرات هسته‌ای نقش پلیس بد را اجرا کرد و چرا کشورهای هلند و کانادا دشمنی می‌کنند؟

 

 

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو