نجات غریق در سدهای کرج و طالقان مستقر می شود 
چاپ 

نجات غریق در سدهای کرج و طالقان مستقر می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: اکنون مهار کردن نقاط حادثه خیز استان و استقرار تیم نجات غریق برای دو مخزن سد کرج و طالقان در کوتاه ترین زمان ممکن در دستور کار است.

هیربد معصومی در نشست اتخاذ تدابیر و تمهیدات جاده ای و مسیر رودخانه کرج و سدهای کرج و طالقان، با اشاره به اجرای طرح های ضربتی برای ایمن سازی جاده ها که در برنامه های کوتاه مدت استان قرار دارد، افزود: با توجه با آغاز فصل تابستان و افزایش چشمگیر ترددها از محور های مواصلاتی استان به خصوص جاده چالوس، باید تدابیر لازم برای امنیت راه ها، حریم و بستر رودخانه ها اندیشیده شود.

وی ادامه داد: در بررسی های صورت گرفته بخشی از امور را اداره کل راه و شهرسازی در راستای ایمنی راه ها و سدهای کرج و طالقان بر عهده گرفت.

معصومی گفت: باید در نظر داشت که اعتبارات استانی برای ترافیک و راه های البرز که بخش اعظمی از آنها ملی محسوب می شود به طور قطع کفایت نمی کند از این رو کمبود بودجه و اعتبارات لازم در این بخش طی نامه ای از سوی استاندار البرز به وزرات راه و شهرسازی ابلاغ می شود.

وی افزود: اکنون مهار کردن نقاط حادثه خیز استان و استقرار تیم نجات غریق برای دو مخزن سد امیر کبیر و طالقان در کوتاه ترین زمان ممکن در دستور کار است.

وی با اشاره به حادثه اخیر در نقطه آبگیر شهرستان فردیس اضافه کرد: برای این مکان نیز باید اقدامات ایمنی لازم انجام شود تا بار دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ نفر از هموطنان در رودخانه و سد کرج جان خود را از دست داده اند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو