اوحدی خبر داد/با سعودی ها برای حج به توافق نرسیدیم 
چاپ 

اوحدی خبر داد/با سعودی ها برای حج به توافق نرسیدیم

hajرئيس سازمان حج و زيارت گفت: در خصوص پنج بندتفاهم نامه پيشنهادی با سعودی ها به توافق نرسيديم از طرفی وزارت خارجه عربستان راهكاری برای حمايت كنسولی زائران پيشنهاد نداد و يكشنبه آخرين فرصت است.

سعید اوحدی كه در راس هیئت ایرانی برای برگزاری دور دوم مذاكرات حج امسال به عربستان سفر كرده بود، در خصوص آخرین وضعیت این مذاكرات گفت: متاسفانه به دلیل دخالت دیگر دستگاه های عربستان در تنظیم متن پیشنهادی تفاهم نامه، ما نتوانستیم روی پنج بند به توافق برسیم و مجددا با وزیر حج عربستان دو تماس طولانی داشتیم و ایشان وعده كردند كه پنج بندی كه مغایر با اصل عزت و كرامت زائران ایرانی است را بتوانند حذف كنند اما بر اساس اعلام وی این اقدام نیاز به هماهنگی با دیگر دستگاه های كشورش دارد.

وی در ادامه افزود: در خصوص موضوع خدمات كنسولی نیز متاسفانه هیچ راهكاری از سوی سعودی ها و وزارت امور خارجه آن كشور پیشنهاد نشد. از این رو هیئت ایرانی تهران بازگشت و روز یكشنبه آخرین فرصت برای سعودی ها تعیین شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت كشورمان در راس هیئتی شش نفره سه شنبه هفته گذشته برای برگزاری دور دوم مذاكرات حج تمتع امسال عازم جده شد.

حفظ كرامت، عزت و حرمت زائران ایرانی، تضمین برای تأمین امنیت حجاج، ارائه راهكار برای حمایت و پشتیبانی كنسولی زائران ایرانی اعزامی به حج، صدور ویزای حجاج ایرانی در داخل كشور، مهم ترین محورهای مورد تأكید هیئت ایرانی در مذاكرات حج بود.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو