دادستان ورامین انگیزه قاتل «ستایش» را اعلام کرد 
چاپ 

دادستان ورامین انگیزه قاتل «ستایش» را اعلام کرد

مددکاران اجتماعی با متهم درباره‌ نحوه قتل و انگیزه‌ وی صحبت کردند و متهم قصد و نیت خود را عمل منافی عفت اعلام کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین از اخذ آخرین دفاع از متهم پرونده «ستایش» خبر داد.

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم مرادطلب گفت: روز گذشته (دوشنبه) متهم پرونده ستایش به دادسرای ورامین منتقل شد و دفاع آخر از وی اخذ شد. همچنین مددکاران اجتماعی فرصت پیدا کردند تا با متهم مصاحبه کنند.

وی افزود: بر اساس قانون جدید مجازات اسلامی در پرونده‌هایی که متهم زیر ۱۸ سال سن دارد باید مددکاران اجتماعی با متهم مصاحبه کنند و نظریه مکتوب مددکاران اجتماعی در پرونده ثبت شود.

مرادطلب ادامه داد: پس از آنکه نظر مکتوب مددکاران به دادستانی واصل شود از سوی شعبه رسیدگی کننده قرار مجرمیت صادر می‌شود و پس از صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه کیفری شماره یک استان تهران ارجاع می‌شود.

مراد‌طلب در پاسخ به این سوال که صحبت‌های متهم با مددکاران اجتماعی در چه زمینه‌ای بوده است؟ گفت: مددکاران اجتماعی با متهم درباره‌ نحوه قتل و انگیزه‌ وی صحبت کردند و متهم قصد و نیت خود را عمل منافی عفت اعلام کرده است.

محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه روز چهارشنبه -۸ اردیبهشت ماه- در حاشیه مراسم تحلیف کارآموزان قضایی درباره این موضوع که نظریه پزشکی قانونی در مورد پرونده «ستایش» صادر شده است؟ گفت: نظریه پزشکی قانونی در این زمینه صادر شده و به مرجع قضایی ارسال شده است. اگر اعتراضی وجود نداشته باشد نهایتا کیفرخواست صادر و به دادگاه می‌رود.

بر اساس این گزارش، ۲۱ فروردین ماه پسری ۱۷ ساله در ورامین، دختر شش ساله افغانی را به قتل رساند.

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو