قالیباف/ظرفیت جابجایی مسافر مترو با اجرای توافق شهرداری و دولت 2 برابر می شود 
چاپ 

قالیباف/ظرفیت جابجایی مسافر مترو با اجرای توافق شهرداری و دولت ۲ برابر می شود

شهردار تهران با اشاره به توافق صورت گرفته میان شهرداری و دولت در راستای تأمین واگن مترو گفت: با اجرایی شدن این توافق ظرفیت جا بجایی مسافر مترو با زیرساخت های موجود تا دو برابر افزایش می یابد.

محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در آیین بهره برداری از ایستگاه مترو شهر آفتاب افزود: مترو تهران از نظر فنی این امکان را دارد که هر ۲.۵ دقیقه یک قطار از ایستگاه های آن عبور کند.

شهردار تهران ضمن قدردانی از اقدام و همکاری دولت در زمینه تأمین واگن های موردنیاز مترو تصریح کرد: سهم جابجایی مسافر بوسیله مترو در ابتدای کار تنها پنج درصد بود و در صورتی که دولت واگن های مورد نیاز را در اختیار شهرداری قرار دهد حجم سفرهای درون شهری که بوسیله مترو انجام می شود به بیش از ٥٠ درصد می رسد.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این مهم دارای اهمیت قابل توجهی به لحاظ اقتصادی، کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در وقت و کاهش ترافیک است.

شهردار تهران با اشاره به کمبود واگن در مترو افزود: از این بابت شرمنده مردم هستیم چرا که در برخی ایستگاه ها پس از شش دقیقه و در بعضی دیگر پس از ٢٠ دقیقه انتظار به دلیل شلوغی و ازدحام جمعیت قادر به سوار شدن نبوده و در صورت سوار شدن نیز با مشکلات زیادی که در شأن آنها نیست روبرو می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به عمر ساخت مترو در پایتخت اشاره و تصریح کرد: در طول دو دهه ابتدایی تنها ٨٠ کیلومتر خط مترو احداث شد در حالیکه طی یک دهه اخیر ١٠٠ کیلومتر به آن اضافه شد.

شهردار تهران تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری مصمم است تا پایان دوره چهارم شورای اسلامی شهر و دوره کنونی مدیریت شهری، ١٠٠ کیلومتر دیگر به شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت بیافزاید.

قالیباف با اشاره به احداث خط شش و هفت مترو گفت: این دو خط از مراکز و میدان های اصلی پایتخت عبور کرده و دسترسی مردم را تسهیل می کند.

وی افزود: این دو خط حدود ٧٠ کیلومتر از ١٠٠ کیلومتر مترو که قصد احداث آن را داریم پوشش داده و حدود ٣٢ کیلومتر آن مربوط به مترو شهرآفتاب تا پرند است.

شهردار تهران با اشاره اینکه پروژه شهر آفتاب در راستای رفع مهمترین چالش های شهر احداث شده گفت: با رسیدن مترو به این مجموعه و افتتاح آن، بخش مهمی از مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران حل و فصل شد.

قالیباف رفع مشکلات ناشی از برگزاری نمایشگاه های بزرگ و بین المللی را یکی از مطالبات جدی شهروندان پایتخت ذکر و خاطرنشان کرد: در شهری مانند تهران که آلودگی و ترافیک بزرگترین مشکل آن است، شهرداری تهران بار این مسئولیت را تقبل و نسبت به راه اندازی مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب اقدام کرد.

شهر آفتاب به عنوان یکصد و یکمین ایستگاه مترو پایتخت واقع در خط یک مترو روز دوشنبه در آیینی با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری به بهره برداری رسید.

علاقمندان به دیدار از مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب می توانند با تغییر خط در ایستگاه های تقاطعی ناوگان مترو تهران و ادامه مسیر شمال به جنوب خط یک، از طریق ایستگاه مترو شهر آفتاب به محیط نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب دسترسی داشته باشند.

منبع: ایرنا

درباره نویسنده

4439مطلب نوشته است .نوشتن دیدگاه

 

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت یمین نیوز می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
تاسیس 1394

طراحی شده توسط گروه آرکو